Zerachja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zerachja (hebr.: זרחיה) – moszaw położony w samorządzie regionu Szafir, w Dystrykcie Południowym, w Izraelu.

Szklarnia, cieplarnia – budowla, której szkielet zbudowany jest ze stalowych profili, pokryty w całości (zarówno ściany jak i dach) szkłem lub plastikowymi płytami. Szklarnia pozwala maksymalnie wykorzystać światło i ciepło pochodzące z promieniowania słonecznego i wytworzyć odpowiedni mikroklimat do uprawy roślin. Często jest wyposażona w urządzenia do ogrzewania, nawilżania gruntu i powietrza, doświetlania oraz wymiany powietrza, w nowoczesnych szklarniach systemy są sterowane elektronicznie. Szklarnia chroni również liście i łodygi roślin przed opadami atmosferycznymi, zmniejszając w ten sposób ryzyko wystąpienia chorób grzybowych.Iran (pers. ايران – Irān), (dawniej znany powszechnie na Zachodzie jako Persja) pełna nazwa: Islamska Republika Iranu (pers. جمهوری اسلامی ايران – Dżomhuri-je Eslāmi-je Irān) – państwo na Bliskim Wschodzie, leżące nad Morzem Kaspijskim, Zatoką Perską i Zatoką Omańską.

Leży w północno-zachodniej części pustyni Negew w pobliżu miasta Kirjat Gat.

Historia[ | edytuj kod]

Moszaw został założony w 1950 przez imigrantów z Iranu i Afryki Północnej.

Gospodarka[ | edytuj kod]

Gospodarka moszawu opiera się na intensywnym rolnictwie, sadownictwie i uprawach szklarniach.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Zdjęcie satelitarne moszawu Zerachja Google Maps
 • Mapa moszawu Zerachja
 • Warto wiedzieć że... beta

  Moszaw (hebr. מושב; wioska, osada) – spółdzielnia rolnicza, które tworzyli syjoniści napływający masowo do Palestyny podczas aliji na początku XX wieku. W moszawach podobnie jak w kibucach kładzie się nacisk na pracę społeczną.
  Samorząd Regionu Szafir (hebr. מועצה אזורית שפיר) - samorząd regionu położony w Dystrykcie Południowym, w Izraelu.
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  Język hebrajski (hebr. עִבְרִית, trb. iwrit) – język z grupy kananejskiej języków semickich, należący do afroazjatyckiej rodziny językowej, zapisywany alfabetem hebrajskim.

  Reklama