Zegar klapkowy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zegar klapkowy z lat 70.
Schemat mechanizmu zegara klapkowego

Zegar klapowy – rodzaj czasomierza korzystającego z mechanizmu klapowego, ze względu na sposób prezentacji czasu jest zaliczany do zegarów cyfrowych.

Dzień Świstaka (ang. Groundhog Day) - amerykański film fabularny (komedia romantyczna) z 1993 roku, w reż. Harolda Ramisa.Zagubieni (ang. Lost) – amerykański serial fantastyczno-przygodowy. Przedstawia losy pasażerów samolotu linii Oceanic Airlines, który rozbił się na trasie z Sydney do Los Angeles na pełnej tajemnic tropikalnej wyspie gdzieś na południowym Pacyfiku.

Historia zegarów klapowych[ | edytuj kod]

Pierwszy zegar klapowy powstał (jako prototyp) w 1903 roku pod nazwą Plato clock i został opatentowany przez Eugene’a L. Fitcha w Nowym Jorku, numer patentu #733,180. Jednak pierwszy model zegara został sprzedany przez Mr. Conrada Huberta, prezesa firmy The American Electrical Novelty and Manufacturing Company w 1904 roku, pod nazwą plate-o w liczbie 40 000 sztuk.

Paletowa tablica informacyjna (pot. klapki, pragotron) – urządzenie pokazujące informacje o przyjazdach i odjazdach pociągów.Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.


Podstrony: 1 [2] [3]
Reklama