Zacky Vengeance

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zacky Vengeance, właśc. Zachary James Baker (ur. 11 grudnia 1981 w Olympii) – amerykański gitarzysta rytmiczny, członek zespołu Avenged Sevenfold.

Richard Arin Ilejay (ur. 17 lutego 1988) – amerykański muzyk. Obecnie muzyk amerykańskiego zespołu heavy-metalowego Avenged Sevenfold, którego oficjalnym członkiem został na początku 2013 roku po byciu sesyjnym i koncertowym muzykiem formacji od 2011 roku. Ponadto jest jednym z założycieli metalcorowego zespołu Confide.Avenged Sevenfold (używany skrót: A7X) – amerykański zespół pochodzący z Kalifornii. Powstał w 1999 roku. Dwa pierwsze albumy utrzymane są w stylu metalcore, na kolejnych grupa ewoluowała i całkowicie odmieniła swój styl, który trudno jednoznacznie zakwalifikować.

Życiorys[ | edytuj kod]

Był członkiem zespołu punkowego o nazwie MPA (Mad Porn Action). Avenged Sevenfold założył razem z Mattem Sandersem (znanym jako M. Shadows), który dotychczas śpiewał w grupie Successful Failure. Pseudonim Zacky Vengeance przyjął, oznajmiając, że czuje urazę do wielu osób, które wątpiły w jego sukces. Jest twórcą skrótu nazwy zespołu – A7X (A oznacza ‘Avenged’, 7 to ‘seven’, a ‘X’ to znak wielokrotności, przez co poprawne rozwinięcie skrótu to ‘Avenged Seven Times’ – Pomszczony Siedmiokrotnie).

Bad Religion – amerykańska grupa punk rockowa, utworzona w Kalifornii w 1979 r. przez Grega Graffina (wokal), Bretta Gurewitza (gitara) oraz Jaya Bentleya (bas) i Jaya Ziskrouta (perkusja). Od początku Bad Religion krytykuje "amerykański sen", a nazwa zespołu "zła religia" oznacza sprzeciw wobec wszelkiej zorganizowanej religii.The Misfits – amerykański zespół punkrockowy (prekursor horror punku) założony w roku 1977 w Lodi w stanie New Jersey przez wokalistę Glenna Danziga i basistę Jerry’ego Only.

Jest leworęczny. Pierwsza gitara, na której grał, należała do jego praworęcznego ojca. Samodzielnie nauczył się grać na gitarze w wieku 13 lat. Tymi, którzy wpływali na jego styl, byli Rancid, Misfits i Bad Religion.

Nagrody i wyróżnienia[ | edytuj kod]

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Christina Fuoco: Avenged Sevenfold Biography (ang.). allmusic.com. [dostęp 2015-08-19].
  2. Robert Pasbani: REVOLVER GOLDEN GODS AWARDS 2011: The Winners & Full Show Recap (ang.). metalinjection.net. [dostęp 2015-08-15].
  3. Robert Pasbani: And the Winners of the Revolver Golden Gods Awards 2014 Are… (ang.). metalinjection.net. [dostęp 2015-08-15].
The Rev właśc. James Owen Sullivan (ur. 9 lutego 1981, zm. 28 grudnia 2009) – amerykański perkusista. W latach 1999-2009 członek zespołu Avenged Sevenfold.Praworęczność - typowa dla większości ludzi funkcjonalność prawej i lewej ręki. Około 75-90% ludności jest praworęczna. Osoby praworęczne wykonują większość czynności wymagających dużej precyzji ruchów za pomocą ręki prawej. Praworęczność wynika z silniejszego rozwoju lewej półkuli mózgowej.
Warto wiedzieć że... beta

Synyster Gates (właśc. Brian Elwin Haner, Jr., ur. 7 lipca 1981 r.) – gitarzysta prowadzący amerykańskiego zespołu Avenged Sevenfold. Jego ojcem jest Brian Haner.

Reklama