Yellowcard

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Yellowcardamerykańska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 1997 roku, w Jacksonville w stanie Floryda. Cechą charakterystyczną formacji jest używanie skrzypiec w swoich utworach, co jest nietypowe w tym gatunku muzycznym.

Ocean Avenue – album grupy Yellowcard, nagrany w wytwórni Capitol Records, wydany 22 lipca 2003 roku. W ciągu pierwszego tygodnia sprzedaży w Stanach Zjednoczonych uplasował się na 61 miejscu z wynikiem 11 tysięcy kupionych płyt, w sumie album rozszedł się w ilości około 2,5 milionów kopii.Lights and Sounds – album muzyczny grupy Yellowcard wydany 24 styczna 2006 roku przez Capitol Records, a EMI Music Poland w Polsce.

Zespół oficjalnie zadebiutował w 1997 roku z albumem Midget Tossing, lecz prawdziwą sławę zespołowi przyniósł rok 2003, czyli data wydania czwartego albumu pt. Ocean Avenue. Dwie piosenki formacji: "Breathing" i "Rough landing Holly" zostały wykorzystane w grze FlatOut 2.

24 czerwca 2016 zespół wydał oświadczenie w którym poinformował o zakończeniu swojej działalności, a także zapowiedział wydanie ostatniego albumu, który ukazał się 30 września 2016. 25 Marca 2017 zespół zagrał swój ostatni koncert w budynku House of Blues w Anaheim.

Jacksonville – miasto portowe w amerykańskim stanie Floryda, nad Oceanem Atlantyckim. W 2019 roku populacja Jacksonville była szacowana na 911,5 tys. mieszkańców, co czyni je 12. co do wielkości miastem USA. Obszar metropolitalny Jacksonville z ponad 1,5 mln mieszkańców jest czwartym co do wielkości obszarem metropolitalnym Florydy. Obszar miasta jest częścią hrabstwa Duval. Anaheim – miasto w USA, w stanie Kalifornia. Miasto zostało założone w 1857 przez imigrantów niemieckich. Prawa miejskie otrzymało w 1915 r.

Muzycy[ | edytuj kod]

Ostatni skład zespołu[ | edytuj kod]

 • Ryan Keywokal prowadzący, gitara rytmiczna (2000–2017)
 • Sean Mackin – skrzypce, wokal wspierający (1997–2017)
 • Ryan Mendez – gitara prowadząca, wokal wspierający (2005–2017)
 • Josh Portman – gitara basowa, wokal wspierający (2012–2017)
 • Muzycy sesyjni[ | edytuj kod]

 • Tucker Rule – perkusja (2014–15)
 • Nate Youngperkusja (festiwal "Vans Warped Tour" w 2014, utwór Lift a Sail oraz album Yellowcard)
 • Rob Chianelli - perkusja (European Festivals, 2016)
 • Cyrus Bolooki - perkusja ("Vans Warped Tour" w 2016)
 • Byli członkowie[ | edytuj kod]

 • Ben Harper – gitara prowadząca, wokal (1997–2006)
 • Peter Mosely – gitara basowa, pianino, wokal (2002–2003, 2004–2007)
 • Sean O’Donnell – gitara basowa, wokal (2010-2012)
 • Alex Lewis – gitara basowa, wokal (2003–2004)
 • Warren Cooke – gitara basowa, wokal (1997–2002)
 • Todd Clary – gitara rytmiczna, wokal (1997–2000)
 • Ben Dobson – wokal prowadzący (1997–1999)
 • Longineu W. Parsons III – perkusja (1997–2014)
 • Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.We Are the In Crowd - amerykański zespół pop rockowy z Poughkeepsie (Nowy Jork), założony w 2009 roku. 8 czerwca 2010 roku wydali swoje debiutanckie EP, pt. Guaranteed To Disagree, co otworzyło im drogę do wydania pierwszego, pełnego albumu, Best Intentions w 2011.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Gitara prowadząca lub gitara solowa (ang. lead guitar lub solo guitar) jest to rola gitary w zespołach muzycznych, najczęściej rockowych, która ma zapewnić utrzymanie melodii.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Skrzypce – muzyczny instrument strunowy z grupy smyczkowych. Obecnie skrzypce są najmniejszym instrumentem z tej grupy, zarazem charakteryzują się najwyższym strojem.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.
  Southern Air – ósmy album studyjny amerykańskiego pop rockowego zespołu Yellowcard. Został wydany 14 sierpnia 2012 przez wytwórnię Hopeless Records. Pierwszy singiel zatytułowany Always Summer został wydany 22 maja. Na albumie pojawia się również kilku artystów z innych zespołów powiązanych z Hopeless Records i zaprzyjaźnionych z Yellowcard, takich jak Alex Gaskarth (z All Time Low), Taylor Jardine (z We Are the In Crowd) i Cassadee Pope (z Hey Monday).

  Reklama