Yamato (Kanagawa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Yamato (jap. 大和市 Yamato-shi) – miasto w Japonii, w prefekturze Kanagawa, na wyspie Honsiu. Yamato jest jednym z „miast specjalnych” (jap. 特例市 tokurei-shi).

Fujisawa (jap. 藤沢市 Fujisawa-shi) – portowe miasto w Japonii, w prefekturze Kanagawa, na wyspie Honsiu. Prefektura Kanagawa (jap. 神奈川県, Kanagawa-ken) − prefektura znajdująca się w na południu regionu Kantō w Japonii. Jest częścią aglomeracji Tokio. Jej stolicą jest miasto Jokohama.

Położenie[ | edytuj kod]

Miasto leży w centrum prefektury Kanagawa. Graniczy z:

 • Zamą
 • Fujisawą
 • Ebiną
 • Sagamiharą
 • Ayase
 • Jokohamą
 • Machidą


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Machida (jap. 町田市, Machida-shi) – miasto w Japonii, na wyspie Honsiu, w aglomeracji Tokio. W 2010 roku liczyło 426 827 mieszkańców.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Ayase (jap. 綾瀬市 Ayase-shi) – miasto w Japonii, w prefekturze Kanagawa, na wyspie Honsiu. Ayase jest jednym z „miast specjalnych” (jap. 特例市 tokurei-shi).
  Jokohama (jap. 横浜市, Yokohama-shi) – drugie co do wielkości miasto Japonii, największy port morski i jeden z większych ośrodków przemysłowych w kraju. Leży w południowo-wschodniej części wyspy Honsiu, w prefekturze Kanagawa, której jest stolicą. Miasto zajmuje półwysep znajdujący się w zachodniej części Zatoki Tokijskiej, w pobliżu ujścia rzeki Tsurumi do morza.

  Reklama