• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Xbox Series X/S  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Electronic Entertainment Expo, znane także jako albo E3 – jest największą coroczną wystawą przemysłu gier komputerowych i wideo. Ekspozycja jest otwarta tylko dla ekspertów branżowych oraz dziennikarzy. Od 2009 nastąpił powrót do starej formy targów, tzn. otwartej dla wszystkich chętnych.Procesor graficzny, inaczej GPU (ang. Graphics Processing Unit) – jest główną jednostką obliczeniową znajdującą się w nowych kartach graficznych.

  Xbox Serieskonsola gier wideo stworzona przez Microsoft, wydana 10 listopada 2020 roku. Pierwsza zapowiedź konsoli (wówczas jeszcze pod nazwą kodową „Project Scarlett”) pojawiła się na targach Electronic Entertainment Expo w 2019 roku. 8 września 2020 Microsoft zapowiedział, że konsola trafi do sprzedaży w dwóch wariantach: podstawowym, Xbox Series X i słabszym, Xbox Series S, znanym wcześniej jako „Project Lockhart”. Należy do dziewiątej generacji konsol.

  FLOPS (ang. FLoating point Operations Per Second) – liczba operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę. Jest jednostką mocy obliczeniowej komputerów, używaną szczególnie w zastosowaniach naukowych. Jest bardziej uniwersalna od wcześniej używanej jednostki MIPS (instrukcji procesora na sekundę).Kontroler Xbox 360 – gamepad przeznaczony dla konsoli Microsoft Xbox 360, po raz pierwszy zaprezentowany w 2005 roku podczas targów Electronic Entertainment Expo. Dostępny jest zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej, kompatybilnymi z systemami operacyjnymi Microsoftu Windows Vista, Windows 7, Windows 8 i Windows 10. Wersje bezprzewodowe zasilane są albo bateriami AA albo bateriami do ładowania. Wersje przewodowe podłączyć można do dowolnego portu USB konsoli lub komputera bądź do hubu USB. Kontroler nie współpracuje z konsolą Xbox, wymagającej dedykowanego jej kontrolera. Jego następcą jest kontroler Xbox One.

  Nazewnictwo[ | edytuj kod]

  Microsoft wyjaśnił, że czwarta generacja ich konsol to po prostu Xbox. Nazwa konsoli krytykowana była jako myląca, nazwana zbyt podobnie do Xbox One X – ulepszonej wersji Xboksa One. Po uruchomieniu zamówień przedpremierowych Xboksa Series X, sprzedaż Xboksa One X wzrosła o ponad 700%, co powiązano z mylącym nazewnictwem. Microsoft w oficjalnych materiałach określa konsolę i jej warianty jako „Xbox Series X|S”.

  Xbox One – trzecia konsola gier wideo wyprodukowana przez firmę Microsoft. Oficjalna prezentacja konsoli odbyła się 21 maja 2013 roku, zaś 22 listopada 2013 roku sprzęt został wydany w 13 krajach.Universal Serial Bus, USB, uniwersalna magistrala szeregowa – rodzaj sprzętowego portu komunikacyjnego komputerów, zastępującego stare porty szeregowe i porty równoległe. Został opracowany przez firmy Microsoft, Intel, Compaq, IBM i DEC.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Taktowanie – sposób sterowania pracą układów cyfrowych, polegający na dostarczeniu przez zegar sygnału elektrycznego (w założeniu zwykle prostokątnego) o określonej częstotliwości (częstotliwość taktowania).
  Ukośnik – znak pisarski mający postać ukośnej kreski (/). W zależności od tego w którą stronę pochylony jest ukośnik ma on różne nazwy:
  Ethernet - technika, w której zawarte są standardy wykorzystywane w budowie głównie lokalnych sieci komputerowych. Obejmuje ona specyfikację przewodów oraz przesyłanych nimi sygnałów. Ethernet opisuje również format ramek i protokoły z dwóch najniższych warstw Modelu OSI. Jego specyfikacja została podana w standardzie IEEE 802.
  NVM Express (NVMe) lub Non-Volatile Memory Host Controller Interface Specification (NVMHCIS) – otwarta specyfikacja logicznego interfejsu urządzenia, która umożliwia dostęp do pamięci trwałej poprzez magistralę PCI Express (PCIe). NVM (Non-Volatile Memory) oznacza pamięć nieulotną, która zwykle jest pamięcią typu flash w postaci dysków półprzewodnikowych (SSD). NVM Express, jako logiczny interfejs urządzenia, został zaprojektowany od podstaw tak, aby wykorzystywać niskie opóźnienia i wewnętrzną równoległą budowę pamięci masowych opartych na pamięciach flash, co odzwierciedla wielowątkowość współczesnych procesorów, systemów oraz aplikacji.
  RAM (ang. Random Access Memory – pamięć o dostępie swobodnym) – podstawowy rodzaj pamięci cyfrowej. Choć nazwa sugeruje, że oznacza to każdą pamięć o bezpośrednim dostępie do dowolnej komórki pamięci (w przeciwieństwie do pamięci o dostępie sekwencyjnym, np. rejestrów przesuwnych), ze względów historycznych określa ona tylko te rodzaje pamięci o bezpośrednim dostępie, w których możliwy jest wielokrotny i łatwy zapis, a wyklucza pamięci ROM (tylko do odczytu) i EEPROM których zapis trwa znacznie dłużej niż odczyt, pomimo iż w ich przypadku również występuje swobodny dostęp do zawartości.
  Kreska pionowa – znak pisarski. Nazwa "pipe" (z ang. rura, rurka) stosowana jest głównie przez społeczność systemu Unix (i pokrewnych systemów). Na klawiaturach komputerowych jest dostępny przez jednoczesne naciśniecie klawiszy Shift i . W standardzie ASCII znak ten ma kod 124.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.902 sek.