Wyrzysk (gmina)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wyrzyskgmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie pilskim.

Gmina Kcynia – gmina miejsko-wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.Gmina Wysoka – gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie pilskim.

Siedziba gminy to Wyrzysk.

Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 14 155 osób.

Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

Według danych z roku 2002 gmina Wyrzysk ma obszar 160,75 km², w tym:

 • użytki rolne: 73%
 • użytki leśne: 12%
 • Gmina stanowi 12,69% powierzchni powiatu.

  Gmina Gołańcz – gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie wągrowieckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie pilskim.Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Gmina Szamocin – gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie chodzieskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie pilskim.
  {{Polska miejscowość infobox}} Nieznane pola: "dopełniacz nazwy". Dobrzyniewo – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Wyrzysk.
  Falmierowo – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Wyrzysk nad Jeziorem Falmierowskim.
  Gleszczonek – część wsi Glesno w Polsce, położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Wyrzysk.
  Gmina Białośliwie – gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie pilskim.
  {{Polska miejscowość infobox}} Nieznane pola: "dopełniacz nazwy". Komorowo – osada w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Wyrzysk.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.

  Reklama