• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wydawnictwo Lekarskie PZWL  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Encyklopedia PWN – encyklopedia internetowa, oferowana – bezpłatnie i bez konieczności uprzedniej rejestracji – przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Encyklopedia zawiera około 122 tysiące haseł i 5 tysięcy ilustracji.Stanisław Józef Konopka (ur. 24 maja 1896 w Pilznie, zm. 3 września 1982 w Warszawie) – podpułkownik lekarz Wojska Polskiego, doktor i historyk medycyny, bibliotekarz i bibliograf, współtwórca i wieloletni dyrektor Głównej Biblioteki Lekarskiej.
  Od 75 lat wspieramy profesjonalizm

  PZWL Wydawnictwo Lekarskie – największe i najstarsze polskie wydawnictwo medyczne, którego powstanie zainicjował prof. Stanisław Konopka w czerwcu 1945 r. w Warszawie.

  Opis[ | edytuj kod]

  PZWL wydaje literaturę profesjonalną, skupiając się przy tym głównie na sektorze medycznym i akademickim, ale ma też w swojej ofercie publikacje o charakterze poradnikowym i popularnonaukowym, przygotowane z myślą o odbiorcy nieprofesjonalnym.

  Uzupełnieniem oferty wydawniczej jest działalność edukacyjno-szkoleniowa, w ramach której oficyna oferuje bezpłatne, profesjonalne konferencje i szkolenia, skierowane do sektora medycznego, obecnie przygotowywane w formie webinarów.

  Pierwsza siedziba wydawnictwa znajdowała się w budynku wyremontowanej Państwowej Szkoły Higieny (PZH) przy ul. Chocimskiej 24 w Warszawie.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.653 sek.