Wulkan (film 2009)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wulkan (niem. Vulkan) – niemiecki telewizyjny film katastroficzny z 2009 roku. Film podzielony jest na dwie części. W Polsce premiera filmu odbyła się na kanale TVN w niedzielne wieczory: 6 lutego 2011 i 13 lutego 2011 o godz. 20:00

Christian Redl (ur. 20 kwietnia 1948 w Szlezwiku) – niemiecki aktor filmowy i telewizyjny, a także muzyk. Znany jest między innymi z roli Alfreda Jodla w filmie Upadek z 2004 roku. Rok później wcielił się w postać Hansa Krebsa w filmie Die Letzte Schlacht. W 2012 roku zagrał Wilhelma Keitela w rosyjskim filmie Biały Tygrys.Eifel – pasmo górskie w południowo-zachodnich Niemczech, w Nadrenii Palatynacie, w sąsiedztwie doliny Mozeli i Renu, wchodzące w skład Reńskich Gór Łupkowych. Część Średniogórza Niemieckiego. Wzniesienia w paśmie nie przekraczają 800 m n.p.m. Najwyższym szczytem jest Hohe Acht (747 m n.p.m.). Największe miasto w pobliżu to Akwizgran.

Fabuła[ | edytuj kod]

Gdy w niemieckim regionie Eifel niespodziewanie wybucha wulkan pod Laacher See, ocalali mieszkańcy zniszczonego miasteczka starają się przetrwać za wszelką cenę.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.
Wulkan (z łac. Vulcanus – imię rzymskiego boga ognia) – miejsce na powierzchni Ziemi, z którego wydobywa się lawa, gazy wulkaniczne (solfatary, mofety, fumarole) i materiał piroklastyczny. Terminu tego również używa się jako określenie form terenu powstałych wskutek działalności wulkanu, choć bardziej poprawne są takie terminy jak: góra wulkaniczna, stożek wulkaniczny, kopuła wulkaniczna czy wulkan tarczowy.

Reklama