Wrightwood

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wrightwood – jednostka osadnicza w stanie Kalifornia, w północno-zachodniej części hrabstwa San Bernardino.

San Bernardino – miasto w USA, w stanie Kalifornia, na wschód od Los Angeles, w zespole miejskim Riverside-San Bernardino. Około 199,8 tys. mieszkańców. Aglomeracja miasta wynosi 1,9 mln mieszkańców.Góry San Gabriel – pasmo górskie w Ameryce Północnej, na obszarze Stanów Zjednoczonych w Kalifornii, położone równoleżnikowo, oddzielające obszar metropolitarny Los Angeles od pustyni Mojave. Najwyższym szczytem jest Mount San Antonio (nazywany częściej Mount Baldy), który ma 3067 m n.p.m.

Położenie[ | edytuj kod]

CDP położone jest w górach San Gabriel w odległości ok. 48 km na północny zachód od stolicy hrabstwa, miasta San Bernardino.

Górskie okolice Wrightwood są popularnym miejscem odpoczynku mieszkańców aglomeracji Los Angeles. W pobliżu znajduje się popularny ośrodek narciarski Mountain High, który jest najchętniej odwiedzanym tego typu ośrodkiem w południowej Kalifornii.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Wrightwood (Kalifornia) w Mapach Google
  • Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
    Reklama