Worms World Party

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Worms World Party – czwarta gra z serii Worms. Nowością w niej jest "Robaczy Tygiel" - odpowiednik jednorękiego bandyty zmieniający zasady rozgrywki. Pojawiły się dwa nowe tryby rozgrywki wieloosobowej (uruchamiane w "Robaczym Tyglu": tryb broni gracza (gra się jedynie kupionymi w menu tworzenia drużyny broniami) oraz tryb fortów (gracze rozgrywają rundy każdy na wybranym przez siebie forcie). Dostępnych jest 45 misji w kampanii dla jednego gracza oraz ok. 20 misji dla dwóch graczy (kolejna nowość). W grze zaimplementowano "Wormpedię", encyklopedię wyjaśniającą zasady używania broni, narzędzi i dodatków. Sposób grania nie różni się zbytnio od tego z Worms Armageddon.

Microsoft Windows (ang. windows „okna”, IPA: [maɪkɹoʊsɑːft ˈwɪndoʊz]) – rodzina systemów operacyjnych stworzonych przez firmę Microsoft. Systemy rodziny Windows działają na serwerach, systemach wbudowanych oraz na komputerach osobistych, z którymi są najczęściej kojarzone. Jednoręki bandyta – maszyna hazardowa dobierająca losowe konfiguracje różnych symboli (najczęściej są to owoce). Wygrana następuje w momencie ułożenia się w jednym rzędzie identycznych znaków. Gra się na określone stawki, które pochłaniają pewną liczbę punktów, które przeliczane są na pieniądze. Im wyższa stawka, tym większy mnożnik, bądź więcej punktowanych linii. Na ekranie zazwyczaj są trzy bębny, po 3 znaki. Są też dodatkowe, wyżej punktowane znaczki.

Jest w niej bardzo różnorodny arsenał. Jednymi z broni są granat, bazooka i strzelba, ale są i tzw. Superbronie, np.: betonowy osioł, super bomba bananowa i Armageddon.

Rozgrywka[ | edytuj kod]

Dla jednego gracza[ | edytuj kod]

 • kilkadziesiąt misji, np. zdobycie skrzynki, pokonanie przeciwników
 • deathmatch polegający na walkach z coraz większą ilością wrogów, którzy wraz z kolejną walką mają więcej punktów życia
 • misje treningowe m.in. strzelanie do celów za pomocą różnego typu uzbrojenia np. z bazooki lub ćwiczenia w szybkim przemieszczaniu robaków
 • Strzelba – długa, myśliwska lub bojowa broń palna strzelająca nabojami myśliwskimi. Najczęściej gładkolufowa (w USA popularne są strzelby z lufami gwintowanymi strzelające specjalnymi pociskami sabotowymi).Granat (z łac. → wł. lub hiszp. Granada) – rodzaj broni, pocisk rażący odłamkami i energią wybuchu albo zapalający.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Deathmatch (w skrócie DM; ang. wym. [ˈdɛθmæt͡ʃ]; znany też jako Player vs All, Free For All) – tryb rozgrywki w grach wieloosobowych, znany przede wszystkim z gier FPS. Celem gry w trybie deathmatch jest zabicie jak największej ilości graczy przed upływem limitu czasowego bądź do momentu, gdy któryś z przeciwników nie zdobędzie odpowiedniej liczby zabójstw. Zazwyczaj zabity gracz musi poczekać na swój respawn, aby grać dalej.
  Encyklopedia (łac. encyclopaedia z stgr. ἐνκύκλιos, enkýklios – "tworzący krąg" + stgr. παιδεία, paideía – "wykształcenie") – kompendium ludzkiej wiedzy zapisane w formie zbioru artykułów hasłowych, złożonych z haseł (słów kluczowych) i tekstów je objaśniających (zawierających informacje dotyczące tych haseł). Hasła są ułożone w pewnym logicznym porządku, zazwyczaj alfabetycznym, dzięki czemu możliwe jest szybkie odnalezienie właściwej informacji.
  Gra komputerowa (gra wideo, ang. video game) – rodzaj oprogramowania komputerowego przeznaczonego do celów rozrywkowych bądź edukacyjnych (rozrywka interaktywna) i wymagającego od użytkownika (gracza) rozwiązywania zadań logicznych lub zręcznościowych. Gry komputerowe mogą być uruchamiane na komputerach osobistych, specjalnych automatach, konsolach do gry, telewizorach, telefonach komórkowych oraz innych mobilnych urządzeniach, nazywanych łącznie platformami sprzętowymi. Zadania stawiane przed graczem w grach komputerowych różnią się w zależności od gatunku i mogą polegać na przykład na rozwiązaniu zadania logicznego, eliminacji wirtualnych przeciwników czy też rywalizacji ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami (gra wieloosobowa); interaktywna rozrywka w celach zawodowych nosi nazwę sportu elektronicznego.
  Bazooka – amerykańska ręczna wyrzutnia niekierowanych przeciwpancernych pocisków rakietowych z głowicą kumulacyjną, granatnik przeciwpancerny stosowany przez wojska alianckie w czasie II wojny światowej i pozostający na uzbrojeniu armii amerykańskiej do lat sześćdziesiątych XX wieku.

  Reklama