Wokingham (borough)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wokinghamdystrykt o statusie borough i unitary authority w hrabstwie ceremonialnym Berkshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 154 380 mieszkańców.

Berkshire – hrabstwo ceremonialne w południowej Anglii, w regionie South East England, położone na zachód od Londynu, w dolinie Tamizy i rzeki Kennet, uznawane za jedno z tzw. Home Counties. Do 1998 roku Berkshire pełniło funkcję administracyjną jako hrabstwo niemetropolitalne.Winnersh – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Wokingham. Leży 8 km na południowy wschód od centrum miasta Reading i 53 km na zachód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 7939 mieszkańców.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Earley
 • Wokingham
 • Woodley
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Arborfield, Arborfield Cross, Arborfield Garrison, Aston, Barkham, Charvil, Cockpole Green, Farley Hill, Finchampstead, Gardeners Green, Grazeley, Hare Hatch, Holme Green, Hurst, Knowl Hill, Ravenswood, Remenham, Riseley, Ruscombe, Ryeish Green, Shinfield, Sonning, Spencers Wood, Swallowfield, Three Mile Cross, Twyford, Upper Culham, Wargrave, Winnersh.

  Three Mile Cross – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Wokingham. Leży 6 km na południe od centrum miasta Reading i 60 km na zachód od centrum Londynu.Remenham – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Wokingham. Leży 13 km na północny wschód od centrum miasta Reading i 54 km na zachód od centrum Londynu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Area: Wokingham (Local Authority) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-05-06].
  Warto wiedzieć że... beta

  Holme Green – osada w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Wokingham. Leży 14 km na południowy wschód od centrum miasta Reading i 49 km na zachód od centrum Londynu.
  Ryeish Green – osada w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Wokingham. Leży 6 km na południe od centrum miasta Reading i 60 km na zachód od centrum Londynu.
  Ruscombe – wieś i civil parish w Anglii, w Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Wokingham. W 2011 civil parish liczyła 1094 mieszkańców.
  Twyford – wieś i civil parish w Anglii, w Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Wokingham. W 2011 civil parish liczyła 6618 mieszkańców.
  Na potrzeby organizacji samorządów lokalnych w Anglii wyróżnia się nawet cztery poziomy podziału administracyjnego. Na niektórych poziomach różne uwarunkowania prawne doprowadziły do powstania różnych jednostek podziału.
  Hare Hatch – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Wokingham. Leży 11 km na północny wschód od centrum miasta Reading i 50 km na zachód od centrum Londynu.
  Shinfield – wieś i civil parish w Anglii, w Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Wokingham. W 2011 civil parish liczyła 11 277 mieszkańców. Shinfield jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Selingefelle.

  Reklama