With the Lights Out

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .infobox.album-studyjny .naglowek{background:lightsteelblue}.mw-parser-output .infobox.album-bootleg .naglowek{background:lightblue}.mw-parser-output .infobox.album-ep .naglowek{background:lightsalmon}.mw-parser-output .infobox.album-koncert .naglowek,.mw-parser-output .infobox.album-koncertowy .naglowek,.mw-parser-output .infobox.album-live .naglowek{background:burlywood}.mw-parser-output .infobox.album-soundtrack .naglowek{background:gainsboro}.mw-parser-output .infobox.album-demo .naglowek,.mw-parser-output .infobox.album-nielegal .naglowek,.mw-parser-output .infobox.album-mixtape .naglowek{background:peachpuff}.mw-parser-output .infobox.album-tribute .naglowek,.mw-parser-output .infobox.album-cover .naglowek{background:thistle}.mw-parser-output .infobox.album-kompilacja .naglowek,.mw-parser-output .infobox.album-split .naglowek,.mw-parser-output .infobox.album-remix .naglowek{background:darkseagreen}.mw-parser-output .infobox.album-wideo .naglowek{background:lightskyblue}.mw-parser-output .infobox.album-box .naglowek{background:lightgray}

With the Lights Outbox set amerykańskiego zespołu grunge'owego Nirvana wydany pod koniec 2004. Składa się z 3 płyt CD i 1 DVD. Większość zamieszczonych utworów na płytach CD to ich wersje akustyczne (jest ich 81, z czego 68 to materiał niepublikowany wcześniej). Na płycie DVD umieszczono również teledyski i utwory w wersjach pierwotnych.

Love Buzz – utwór holenderskiego zespołu rockowego Shocking Blue, który znalazł się na ich drugim albumie At Home, wydanym w roku 1969. Blisko dwadzieścia lat później został on nagrany przez amerykański zespół grunge’owy Nirvana. BBC Radio 1 – brytyjska ogólnokrajowa stacja radiowa należąca do publicznego nadawcy, BBC. Powstała w roku 1967, kiedy to uznano, że dotychczasowy kanał radiowy BBC poświęcony muzyce popularnej - BBC Light Programme - nie jest wystarczająco atrakcyjny dla młodych słuchaczy, którzy preferują rozmaite rozgłośnie pirackie. Light Programme został więc podzielony na dwie nowe stacje - adresowane do młodzieży Radio 1 i przeznaczone dla nieco starszego odbiorcy BBC Radio 2. Jest drugą pod względem słuchalności stacją w Wielkiej Brytanii.

Lista utworów[ | edytuj kod]

CD 1[ | edytuj kod]

 1. Heartbreaker” (na żywo)
 2. „Anorexorcist”
 3. „White Lace And Strange”
 4. „Help Me I'm Hungry”
 5. „Mrs. Butterworth”
 6. „If You Must” (demo)
 7. „Pen Cap Chew” (demo)
 8. „Downer” (na żywo)
 9. „Floyd the Barber” (na żywo)
 10. „Raunchola/Moby Dick” (na żywo)
 11. „Beans” (utwór akustyczny)
 12. „Don't Want It All” (utwór akustyczny)
 13. „Clean Up Before She Comes” (utwór akustyczny)
 14. Polly” (utwór akustyczny)
 15. About a Girl” (utwór akustyczny)
 16. „Blandest” (demo)
 17. „Dive” (demo)
 18. „They Hung Him on a Cross” (demo)
 19. „Grey Goose” (demo)
 20. „Ain't It a Shame” (demo)
 21. „Token Eastern Song” (demo)
 22. „Even in His Youth” (demo)
 23. „Polly” (demo)

CD 2[ | edytuj kod]

 1. „Opinion” (utwór akustyczny)
 2. Lithium” (utwór akustyczny)
 3. Been a Son” (utwór akustyczny)
 4. Sliver” (utwór akustyczny)
 5. Where Did You Sleep Last Night” (utwór akustyczny)
 6. „Pay to Play” (demo)
 7. Here She Comes Now” (demo)
 8. Drain You” (demo)
 9. Aneurysm” (demo)
 10. Smells Like Teen Spirit” (demo)
 11. Breed” (Rough Mix)
 12. „Verse Chorus Verse” (outtake)
 13. „Old Age” (outtake)
 14. „Endless, Nameless” (zarejestrowane podczas tzw. Peel Sessions, 3 września 1991)
 15. „Dumb” (zarejestrowane podczas tzw. Peel Sessions, 3 września 1991)
 16. „D-7” (zarejestrowane podczas tzw. Peel Sessions, 21 października 1990)
 17. Oh the Guilt
 18. „Curmudgeon”
 19. „Return of the Rat” (outtake)
 20. Smells Like Teen Spirit” (Butch Vig Mix)

CD 3[ | edytuj kod]

 1. Rape Me” (utwór akustyczny)
 2. „Rape Me” (demo)
 3. „Scentless Apprentice” (demo)
 4. Heart-Shaped Box” (demo)
 5. „I Hate Myself And I Want to Die”
 6. „Milk It” (demo)
 7. „M. V.” (demo)
 8. „Gallons of Rubbing Alcohol Flow Through the Strip”
 9. „Other Improv” (demo)
 10. „Serve the Servants” (utwór akustyczny)
 11. „Very Ape” (utwór akustyczny)
 12. Pennyroyal Tea” (utwór akustyczny)
 13. „Marigold”
 14. „Sappy” (utwór znany też jako „Verse Chorus Verse”)
 15. „Jesus Doesn't Want Me for a Sunbeam” (demo)
 16. „Do Re Mi” (utwór akustyczny)
 17. You Know You're Right” (utwór akustyczny)
 18. All Apologies” (utwór akustyczny)

DVD[ | edytuj kod]

 1. Love Buzz
 2. Scoff
 3. About a Girl
 4. „Big Long Now”
 5. Immigrant Song
 6. „Spank Thru”
 7. „Hairspray Queen”
 8. „School”
 9. „Mr. Moustache”
 10. „Big Cheese”
 11. In Bloom
 12. „Sappy”
 13. „School”
 14. „Love Buzz”
 15. Pennyroyal Tea
 16. Smells Like Teen Spirit
 17. „Territorial Pissings”
 18. „Jesus Doesn't Want Me for a Sunbeam”
 19. „Talk to Me”
 20. „Seasons in the Sun”

Przypisy[ | edytuj kod]

 1. Zarchiwizowana kopia. [dostęp 2007-09-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-03-23)].
 2. With The Lights Out : Nirvana : Review : Rolling Stone. [dostęp 2007-09-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-10-02)].
 3. Teraz Rock | jedyne pismo rockowe w Polsce
 4. With the Lights Out w bazie Discogs.com (ang.). [dostęp 2009-09-20].
 5. BBC - Radio 1 - Keeping It Peel - Sessions - 1990s (ang.). BBC Radio 1. [dostęp 2009-09-20].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Grunge (czasem określany też mianem Seattle Sound) – podgatunek rocka alternatywnego, który pojawił się w połowie lat 80. w amerykańskim stanie Waszyngton, w szczególności w okolicach jak i samym Seattle.Lithium – trzeci singel zespołu Nirvana, pochodzący z albumu Nevermind. Nie nakręcono do niego teledysku w postaci filmu, tylko kompilację różnych koncertów Nirvany.
  Warto wiedzieć że... beta

  All Apologies – utwór amerykańskiej grupy grunge Nirvana. Znalazł się na albumie In Utero jako dwunasty utwór. Na singlu promującym został wydany wraz z "Rape Me". "All Apologies" w akustycznej wersji koncertowej wydano na albumie MTV Unplugged in New York oraz na albumach With the Lights Out i Sliver - The Best of the Box (solo). Magazyn Rolling Stone uznał utwór za 455. najlepszą piosenkę wszech czasów.
  Heart-Shaped Box – pierwszy singel z albumu In Utero amerykańskiego zespołu grunge, Nirvana. Klip do tego utworu był częściowym pomysłem Cobaina.
  Pennyroyal Tea – singel grungowego zespołu Nirvana z albumu In Utero, wydany w kwietniu 1994. Na stronie B singla znalazł się utwór "I Hate Myself and Want to Die". Utwór "Pennyroyal Tea" w wersji akustycznej znalazł się na albumie MTV Unplugged in New York i w wersji demo w zestawie With the Lights Out. Zanim Nirvana wystąpiła w programie MTV Unplugged, Kurt Cobain nagrał ten utwór jeszcze raz w wersji studyjnej, śpiewając nową partię wokalną, gdyż pierwsza, nagrana na In Utero, mu się nie spodobała. Nowa wersja była planowana do wydania na maj 1994 roku na kolejnym singlu, jednak po śmierci Cobaina w kwietniu Geffen się obawiała, że śmierć artysty może zostać po wydaniu singla wykorzystana w celu zarobienia dodatkowych pieniędzy. Wstrzymano więc wydanie nowej wersji utworu i nie ujrzała ona światła dziennego do 2002 roku. Nowa wersja po raz pierwszy ujrzała światło dzienne na albumie Nirvana.
  Kurt Donald Cobain (ur. 20 lutego 1967 w Aberdeen, zm. 5 kwietnia 1994 w Seattle) – amerykański muzyk grunge’owy, najbardziej znany jako wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów założonego wraz z Kristem Novoselicem zespołu Nirvana. W 1989 wydali swoją pierwszą płytę Bleach.
  Aneurysm – utwór grungowego zespołu Nirvana, wydany na singlu promującym album From the Muddy Banks of the Wishkah (w wersji koncertowej). Utwór był obecny na stronie B singla "Smells Like Teen Spirit", na albumie Incesticide i minialbumie Hormoaning. Według radia BBC 1 jest to trzeci najlepszy utwór Nirvany po "Smells Like Teen Spirit" i "Heart-Shaped Box".
  Box set (czasem też boxed set) to zestaw zawierający nagrania muzyczne, filmy, programy telewizyjne lub powiązane z nimi rzeczy zapakowane w pudełko (ang. box).
  Polly – utwór grungowego zespołu Nirvana. Napisany został przez lidera zespołu Kurta Cobaina i umieszczony na albumie Nevermind. Jest jednym z dwóch akustycznych utworów z albumu.

  Reklama