Witching Hour Productions

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witching Hour Productions – polska niezależna wytwórnia muzyczna, założona na początku lat 90. XX w. przez Bartłomieja "Barta" Krysiuka, wokalistę zespołu Hermh. W początkowym okresie działalności Witching Hour wydała m.in. kasety prekursorów black metalu w Polsce - zespołów Xantotol i Graveland. W drugiej połowie lat 90. przedsiębiorstwo zaprzestało działalności. Krysiuk wznowił działalność w 2008 roku. Tego samego roku nakładem Witching Hour ukazały się płyty zespołów Hermh i Hell-Born.

Lost Soul – polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Powstała w 1990 roku we Wrocławiu. Do 2009 roku ukazały się cztery albumy studyjne zespołu oceniane pozytywnie zarówno przez fanów jaki i krytyków muzycznych. Ostatni Immerse in Infinity wydany w 2009 roku promowany był pierwszym w historii zespołu teledyskiem do utworu "...If The Dead Can Speak".Hate – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza death i black metalu. Powstała w 1990 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Adama Buszko, gitarzysty Andrzeja "Quacka" Kułakowskiego, basisty Marcina "Martina" Russaka oraz perkusisty Piotra "Mittloffa" Kozieradzkiego. Jedynym członkiem oryginalnego składu pozostaje Buszko, który pełni w kwartecie funkcję głównego kompozytora i autora tekstów. Od 2006 roku skład Hate współtworzą ponadto gitarzysta Konrad "Destroyer" Ramotowski oraz perkusista Stanisław "Hexen" Malanowicz.

Witching Hour Productions wydała ponadto płyty takich zespołów jak: Supreme Lord, Deus Mortem, Azarath, Behemoth, Mastiphal, Naumachia, December's Fire, Hate, Magnus, Masachist, Non Opus Dei, Lost Soul, Nomad, Trauma, Moon oraz Morowe.

Hell-Born - polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza black i death metalu. Zespół powstał w 1996 roku w Sopocie z inicjatywy instrumentalisty Adama Muraszko występującego pod pseudonimem Baal Ravenlock, tuż po jego odejściu z grupy Behemoth.Supreme Lord - polska grupa wykonująca death metal. Założona w 1991 w Zielonej Górze przez Reyasha. W 1995 nastąpiła zmiana nazwy na obecną - Supreme Lord. Zespół przechodził liczne zmiany składu. Przez jego szeregi przewinęło się ok. 15 gitarzystów, a jedynym stałym członkiem zespołu jest Reyash.

Zobacz też[ | edytuj kod]

 Z tym tematem związana jest kategoria: Albumy Witching Hour Productions.

Przypisy[ | edytuj kod]

 1. Witching Hour | "Buszujący w morzu" - muzyka, film, książki, media, dutkowski.wordpress.com [dostęp 2017-11-27] (pol.).
 2. Białystok - NaszeMiasto.pl, www.mmbialystok.pl [dostęp 2017-11-27] (pol.).
 3. HELLBORN – DARKNESS « Witching Hour Productions
 4. HERMH – AFTER THE FIRE-ASHES (DELUXE) « Witching Hour Productions
 5. Witching Hour Productions - CDs and Vinyl at Discogs, www.discogs.com [dostęp 2017-11-27] (ang.).
 6. "Jak smoła z czarnego piekła" - Muzyka w INTERIA.PL - teledyski, koncerty, nowości płytowe, dobra muzyka, listy przebojów
 7. Moon i "Rogi Lucyfera" - Muzyka w INTERIA.PL - teledyski, koncerty, nowości płytowe, dobra muzyka, listy przebojów
 8. Non Opus Dei z kontraktem - Muzyka w INTERIA.PL - teledyski, koncerty, nowości płytowe, dobra muzyka, listy przebojów
 9. Mastiphal wznowiony. muzyka.interia.pl. [dostęp 2019-02-02].
 10. Masachist przed premierą - Muzyka w INTERIA.PL - teledyski, koncerty, nowości płytowe, dobra muzyka, listy przebojów
 11. Trauma i archetyp chaosu - Muzyka w INTERIA.PL - teledyski, koncerty, nowości płytowe, dobra muzyka, listy przebojów [dostęp 2017-11-27].
 12. "Tu i teraz" - Muzyka w INTERIA.PL - teledyski, koncerty, nowości płytowe, dobra muzyka, listy przebojów
 13. Magnus To Release 'Acceptance Of Death' In September - Blabbermouth.net, www.blabbermouth.net [dostęp 2017-11-27] (ang.).
 14. NEWSLETTER WRZESIEŃ! : Witching Hour Productions
 15. Lost Soul powraca z nową płytą i kontraktem - Newsy - Muzyka w Onet.pl
 16. Naumachia - Black Sun Rising - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives, www.metal-archives.com [dostęp 2017-11-27].
 17. BEHEMOTH – FROM THE PAGAN VASTLANDS « Witching Hour Productions
 18. atmospheric.pl – webzine & zine – metalowe podziemie | Atmospheric – zine / webzine poświęcony podziemnej muzyce metalowej, www.atmospheric.pl [dostęp 2017-11-27] (pol.).

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona oficjalna (ang. • pol.)
 • Witching Hour Productions na YouTube (ang.)
 • Masachist - polska supergrupa wykonująca death metal. Zespół powstał w 2006 roku z inicjatywy perkusisty Dariusza Brzozowskiego znanego z występów w grupie Vesania i gitarzysty Mariusza Domaradzkiego byłego członka Yattering. Skład uzupełnili gitarzysta Arkadiusz "Aro" Jabłoński z formacji Shadows Land, basista Filip "Heinrich" Hałucha znany m.in. z występów w grupie Rootwater oraz wokalista Wojciech "Pig" Wąsowicz były członek Decapitated.Graveland – polska grupa muzyczna powstała z inicjatywy Roberta "Roba Darkena" Fudalego, w 1992 roku we Wrocławiu. Początkowo muzyka Graveland opierała się na prostych podziałach rytmicznych generowanych za pomocą automatu perkusyjnego i uproszczonej linii melodycznej gitary, wolnych riffach i growlu typowego dla doom metalu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Hermh – polska grupa muzyczna wykonująca symfoniczny black metal. Powstała 1993 roku w Białymstoku. W 1998 roku grupa zawiesiła działalność z dorobkiem dwóch albumów studyjnych. W 2003 roku z inicjatywy wokalisty Bartłomieja Krysiuka zespół wznowił działalność m.in. z udziałem muzyków związanych z grupą Abused Majesty. Tego samego roku zespół podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią muzyczną Pagan Records nakładem której w 2004 roku ukazał się jej pierwszy po pięcioletniej przerwie minialbum zatytułowany Before the Eden - Awaiting the Fire. W swej twórczości grupa nawiązuje do mitologii oraz historii wampiryzmu.
  Magnus - polska grupa muzyczna wykonującą death metal. Powstała w 1987 roku we Wrocławiu. W 1997 roku zespół został rozwiązany. W 2010 roku muzycy wznowili działalność oraz nagrali album Acceptance Of Death, który ukazał się tego samego roku nakładem Witching Hour Productions.
  Xantotol - polska grupa muzyczna grająca black metal. Zespół powstał wiosną 1991 roku, pierwotnie jako duet założony przez "Małą" i "Venoma". Po kilku miesiącach działalność grupy zaowocowała debiutanckim wydawnictwem, które ukazało się jako demo pt. Glory for Centuries.
  Nomad - polska grupa muzyczna wykonująca death metal, powstała 1994 roku w Opocznie. Do 2007 roku zespół wydał cztery albumy studyjne, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych. Formacji przewodzą wokalista Waldemar "Bleyzabel" Twardowski oraz gitarzysta Patryk "Patrick" Sztyber, który pozostaje jednym członkiem oryginalnego składu.
  Morowe - polska grupa muzyczna wykonująca black metal. Powstała w 2006 roku w Katowicach z inicjatywy Nihila, Hansa i Baronvonba. 1 czerwca 2010 roku ukazał się debiutancki album formacji zatytułowany Piekło.Labirynty.Diabły. Nagrania zostały zarejestrowane pomiędzy jesienią 2008, a latem 2009 roku w S-tracks Studio w Katowicach. Pierwsze koncerty formacji odbyły się w 2011 roku w ramach Phoenix Rising Tour 2011. Grupa w rozszerzonym do siedmiu osób składzie poprzedziła występy zespołów Blindead i Behemoth. Zespół Morowe wziął także udział w drugiej części trasy, która odbyła się w styczniu 2012 roku. W wywiadzie dla Radia Index z 26 marca 2012, lider formacji Nihil przyznał, że grupa zawiesiła działalność.
  Behemoth (IPA [bəˈhiːməθ], hebr. בהמות dosłownie „bestie”) – polska grupa muzyczna, powstała w październiku 1991 roku w Gdańsku, występująca do 1992 roku pod nazwą Baphomet. Na początku prezentowała styl muzyczny zaliczany do black metalu, później, od 1994 roku, zbliżony do pagan metalu, szeroko wykorzystując w nagraniach gitarę akustyczną. Następnie zespół zaczął wykonywać muzykę z rodzaju death metalu, porzucając tematykę pogańską na rzecz szeroko rozumianego okultyzmu oraz mitologii Bliskiego Wschodu. W początkowym okresie działalności za sprawą gościnnej współpracy z Robertem Fudalim (Graveland) grupa była błędnie wiązana z nurtem NSBM. Obecnie Behemoth jest muzycznie kategoryzowany tak jak zespoły Nile oraz Morbid Angel.
  Bartłomiej "Bart" Krysiuk (ur. 24 sierpnia 1977 w Białymstoku) - polski wokalista i autor tekstów, a także promotor i wydawca płytowy związany ze sceną muzyki heavymetalowej. Bartłomiej Krysiuk znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w blackmetalowej grupie muzycznej Hermh. Wraz z zespołem nagrał m.in. cztery albumy studyjne, pozostaje także jednym członkiem oryginalnego składu. Przez krótki okres był także członkiem deathmetalowego zespołu Dominium. Wraz z grupą nagrał jeden album studyjny. W połowie lat 90. XX w. wraz z Markiem Kutnikiem wówczas także członkiem Hermh tworzył krótkotrwały projekt pod nazwą SS2666. W 2009 roku wystąpił gościnnie na albumie formacji Vader pt. Necropolis. Krysiuk zaśpiewał w interpretacji utworu "Black Metal" z repertuaru formacji Venom.

  Reklama