• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wiltshire  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Somerset (IPA /ˈsʌmɚˌsɛt/) – hrabstwo niemetropolitalne w południowo-zachodniej Anglii, składające się z pięciu dystryktów, a jako hrabstwo ceremonialne obejmujące dodatkowo dwie jednolite jednostki administracyjne. Ośrodkiem administracyjnym jest Taunton.Trowbridge – miasto w Anglii, stolica jednolitej jednostki administracyjnej (unitary authority) i dawnego hrabstwa Wiltshire; 28 148 mieszkańców (2001).
  Podział administracyjny[ | edytuj kod]

  Obecny[ | edytuj kod]

  1. Wiltshire (unitary authority)
  2. Swindon (unitary authority)

  Do 2009 roku[ | edytuj kod]

  Podział administracyjny przed 2009 r.
  1. Salisbury
  2. West Wiltshire
  3. Kennet
  4. North Wiltshire
  5. Swindon (unitary authority)

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Stourhead – XVIII-wieczna rezydencja w Anglii, położona w zachodniej części hrabstwa Wiltshire, ok. 4 km na zachód od miasta Mere. W jej skład wchodzą dom wzniesiony w stylu palladiańskim, ogród angielski z jeziorem, wieś Stourton, ziemie uprawne oraz fragment lasu. Od 1946 roku licząca 1072 hektarów rezydencja jest własnością fundacji National Trust.Dorset – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone nad kanałem La Manche.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  North Wiltshire – były dystrykt w hrabstwie Wiltshire w Anglii. W 2001 roku dystrykt liczył 125 372 mieszkańców.
  Region Anglii Południowo-Zachodniej (South West) – jeden z dziewięciu regionów Anglii, utworzony w 1994 roku. Stolicami są Bristol oraz Plymouth.
  West Wiltshire – były dystrykt w hrabstwie Wiltshire w Anglii. W 2001 roku dystrykt liczył 118 150 mieszkańców.
  Wilton – miasto i civil parish w Anglii, w hrabstwie Wiltshire, w dystrykcie (unitary authority) Wiltshire (któremu dało nazwę), położone nad ujściem rzeki Wylye do rzeki Nadder, 5 km na zachód od miasta Salisbury. W 2011 roku civil parish liczyła 3579 mieszkańców.
  Berkshire – hrabstwo ceremonialne w południowej Anglii, w regionie South East England, położone na zachód od Londynu, w dolinie Tamizy i rzeki Kennet, uznawane za jedno z tzw. Home Counties. Do 1998 roku Berkshire pełniło funkcję administracyjną jako hrabstwo niemetropolitalne.
  Chippenham - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Wiltshire, położone ok. 20 km od Bath nad rzeką Avon, 6 km od autostrady M 4. Motto miasta: Unity and loyalty (Jedność i lojalność).
  Wiltshire – dystrykt (unitary authority) w hrabstwie ceremonialnym Wiltshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 470 981 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.