Willie Norwood

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

William Ray Norwood Sr. (ur. 15 sierpnia 1955 w Carson w Kalifornii), bardziej znany jako Willie Norwoodamerykański wykonawca muzyki gospel i soul, producent muzyczny oraz autor tekstów. Od wczesnych lat dzieciństwa zaangażowany w muzykę i śpiew, talent odziedziczył po rodzicach, którzy śpiewali w chórze. Jest ojcem znanych wykonawców R&B Ray J oraz Brandy. Swoją karierę zaczął w 1975 roku w szkolnym zespole muzycznym.

Soul (ang.dusza) – gatunek muzyki rozrywkowej wywodzący się z rhythm and bluesa, początkowo będąc jego częścią.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

Dyskografia[ | edytuj kod]

Albumy[ | edytuj kod]

 • 2001: Bout It
 • 2006: I Believe
 • WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Carson - miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Los Angeles. W 2005 liczyło 92 156 mieszkańców.
  15 sierpnia jest 227. (w latach przestępnych 228.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 138 dni.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Gospel (gospels) – rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej (sakralnej), mającej swój rodowód w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Muzyka gospel charakteryzuje się dominacją wokalu, teksty mają charakter chrześcijański.
  Brandy Rayana Norwood, znana jako Brandy (ur. 11 lutego 1979 w McComb w stanie Missisipi) – amerykańska aktorka i piosenkarka, zdobywczyni nagrody Grammy dla wokalistki R&B. W ciągu całej swojej 15-letniej kariery zdobyła aż 11 nominacji do nagrody Grammy.

  Reklama