• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Where the Wild Roses Grow

  Przeczytaj także...
  Ballada – jeden z wielu gatunków muzycznych. Początki ballady sięgają średniowiecza i muzyki dworskiej. Ballady śpiewane były przez trubadurów przy akompaniamencie instrumentu lub zespołu. Często były bardzo rozbudowane i zawierały setki wersów. Najczęściej snuły epicką opowieść o miłości lub wielkich czynach.Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  Mute Records - angielska wytwórnia płytowa, założona w Londynie w 1978 r. przez Daniela Millera w celu wydania jego singla Warm Leatherette pod pseudonimem The Normal. Zajmuje się muzyką z kręgu elektronicznego popu, rocka alternatywnego czy industrialu. Do największych gwiazd tej wytwórni należą Depeche Mode, Erasure, Nick Cave, Einstürzende Neubauten, Throbbing Gristle, Laibach, The Residents, Butthole Surfers, Moby, Goldfrapp.

  Where the Wild Roses Growrockowa ballada australijskiego muzyka Nicka Cave’a oraz popowej piosenkarki Kylie Minogue. Wydawnictwo ukazało się w 1995 roku nakładem wytwórni Mute Records, wydana na singlu promującym album Murder Ballads. Później utwór pojawił się na albumach Kylie: Hits+, Greatest Hits 1987–1999, Ultimate Kylie i The Abbey Road Sessions.

  Nick Cave a właściwie Nicholas Edward Cave (ur. 22 września 1957 w Warracknabeal w Australii) – muzyk, poeta, pisarz i aktor.Ultimate Kylie – składanka australijskiej piosenkarki Kylie Minogue. Jest to drugi album kompilacyjny Kylie po Greatest Hits z 1992 roku. W Wielkiej Brytanii album zyskał status potrójnej platyny (1 milion sprzedanych egzemplarzy), a w rodzinnej Australii poczwórnej platyny (280 tys. sprzedanych egzemplarzy). W świecie kompilacja zyskała status podwójnej platyny i sprzedała się do tej pory w ponad 3 milionach egzemplarzy na całym świecie.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  Edycja europejska
  1. „Where the Wild Roses Grow”
  2. „The Ballade of Robert Moore & Betty Coltrane”
  Maksi singiel
  1. „Where the Wild Roses Grow”
  2. „The Ballad of Robert Moore & Betty Coltrane”
  3. „The Willow Garden”
  Singiel 12”
  1. „Where the Wild Roses Grow”
  2. „The Ballad of Robert Moore & Betty Coltrane”

  Nagrody i wyróżnienia[ | edytuj kod]

 • 1996 ARIA Awards: Single of the Year & Best Pop Release
 • Pozycje na listach[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Nick Cave And The Bad Seeds* + Kylie Minogue – Where The Wild Roses Grow (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2012-02-21].
  2. NICK CAVE & THE BAD SEEDS - „Murder ballads” (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2014-09-12].
  3. Nick Cave And The Bad Seeds* + Kylie Minogue – Where The Wild Roses Grow (ang.). discogs.com. [dostęp 2014-09-12].
  4. Nick Cave and the Bad Seeds & Kylie Minogue Australian Singles Chart (ang.). australian-charts.com. [dostęp 2012-02-21].
  5. Nick Cave and the Bad Seeds & Kylie Minogue Austrian Singles Chart (ang.). austriancharts.at. [dostęp 2012-02-21].
  6. Gold-/Platin-Datenbank (niem.). www.musikindustrie.de. [dostęp 2012-02-21].
  7. Nick Cave and the Bad Seeds & Kylie Minogue Norwegian Singles Chart (ang.). norwegiancharts.com. [dostęp 2012-02-21].
  8. Nick Cave and the Bad Seeds & Kylie Minogue French Singles Chart (ang.). lescharts.com. [dostęp 2012-02-21].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Kylie Ann Minogue OBE (ur. 28 maja 1968 w Melbourne w Australii) – australijska wokalistka, autorka tekstów piosenek i aktorka, wydała 11 albumów studyjnych, składankę Ultimate Kylie oraz zapisy koncertów i dużą liczbę singli. Jej płyty rozeszły się w nakładzie 68 milionów egzemplarzy na całym świecie.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.876 sek.