We Are the World 25 for Haiti

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

We Are the World 25 for Haiti – singel charytatywny wykonany w 2010 roku przez formację Artists for Haiti, którego celem było zebranie pieniędzy na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti. Jest to nowa wersja singla We Are the World. Nagranie odbyło się w tym samym studio, co wcześniejsza wersja. Singel nagrano 1 lutego 2010 roku. Premiera utworu odbyła się 12 lutego 2010 podczas relacji z otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver.

Quincy Delight Jones, Jr. (ur. 14 marca 1933 w Chicago) – amerykański trębacz, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki oraz laureat NEA Jazz Masters Award.Lionel Richie, właściwie Lionel Brockman Richie, Jr. (ur. 20 czerwca 1949 w Tuskegee w stanie Alabama w USA) - amerykański wokalista, kompozytor i aktor.

Lista wykonawców[ | edytuj kod]

Dyskografia Kanye Westa, amerykańskiego rapera, wokalisty oraz producenta muzycznego, składa się z pięciu albumów studyjnych, jednej płyty kolaboracyjnej, dwóch DVD oraz dwudziestu dwóch singli.We Are the World – singel charytatywny wykonany przez formację USA for Africa, którego celem było zebranie pieniędzy na pomoc dla głodującej Afryki. Pomysłodawcą był Harry Belafonte, piosenkę napisali Michael Jackson i Lionel Richie, a producentem był Quincy Jones. Nagranie miało miejsce w nocy 28 stycznia 1985 roku. Była to noc rozdania American Music Awards, co było sposobem na zebranie tylu artystów w jednym miejscu i czasie (artyści przyjeżdżali po ceremonii do studia).

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. THE SONG (ang.). We Are The World Foundation. [dostęp 2016-07-21].
  2. “We Are The World 25 For Haiti” Premieres During Olympic Ceremony (ang.). mediaite.com, 2010-02-13. [dostęp 2016-07-21].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Strona oficjalna (ang.)
  • Reklama