We Are the World

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

We Are the World – singel charytatywny wykonany przez amerykański zespół USA for Africa, którego celem było zebranie pieniędzy na pomoc dla głodujących w Afryce. Pomysłodawcą był Harry Belafonte, piosenkę napisali Michael Jackson i Lionel Richie, a producentami byli Quincy Jones i Michael Omartian. Nagranie zrealizowano w nocy 28 stycznia 1985 roku. Była to noc bezpośrednio po wieczornej ceremonii rozdania American Music Awards, co było sposobem na zebranie tylu artystów w jednym miejscu i czasie (artyści przyjeżdżali po ceremonii do studia).

James Ingram (ur. 16 lutego 1956 w Akron, Ohio, Stany Zjednoczone) - amerykański wokalista, autor tekstów, producent muzyczny i multinstrumentalista. Przedstawiciel muzyki soul i adult contemporary. W 1985 roku wziął udział w nagraniu charytatywnej piosenki We are the world. Nagrał pięć studyjnych albumów i dwie kompilacje. Zdobywca nagrody Grammy w 1985.Harry Belafonte, właśc. Harold George Belafonte (ur. 1 marca 1927 w Harlemie) – amerykański piosenkarz i aktor filmowy, odznaczony w 1994 roku Narodowym Medalem Sztuki.

Piosenka została przebojem roku i przyniosła 90 mln USD zysku. Zdobyła dwie nagrody Grammy w 1985 roku jako Best Song of the Year oraz Best Record of the Year. 800 000 kopii nagrania pojawiło się w sklepach we wtorek 7 marca 1985, i wszystkie zostały sprzedane w pierwszym tygodniu. Utwór zadebiutował na liście Hot 100 „Billboardu” 23 marca na 21. miejscu (był to najwyższy debiut od czasów „ImagineJohna Lennona), a na miejscu pierwszym znalazł się po trzech tygodniach pobytu na liście.

Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles) – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu”.Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.

Lista wykonawców według kolejności śpiewania[ | edytuj kod]

Cyndi Lauper ze studyjną plakietką, obok widoczna jedna z bluz z logo USA for Africa, które wręczano obecnym w A&M Studios w Hollywood (28 stycznia 1985).
Toni Braxton, właściwie Toni Michelle Braxton (ur. 7 października 1967 w Severn, USA) – amerykańska aktorka i piosenkarka.Henson Recording Studios – amerykańskie studio nagraniowe mieszczące się przy 1416 North La Brea Avenue w dzielnicy Hollywood z siedzibą w Los Angeles. Powstałe w 2000 roku na terenie byłego A & M Studios.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Daryl Hall (ur. 11 października 1946 w Pottstown, Pensylwania, Stany Zjednoczone) – amerykański wokalista, klawiszowiec, gitarzysta, autor tekstów i producent muzyczny.
Dyskografia amerykańskiego wokalisty Michaela Jacksona zawiera albumy studyjne, kompilacje, single, wideogramy oraz inne wydawnictwa.
American Music Award (skrót AMA) – nagroda dla najlepszych artystów muzycznych przyznawana corocznie. Statuetka American Music Awards przyznawana jest w oparciu o „popularność” danego artysty, mierzone poprzez liczbę sprzedanych albumów/singli itp. Nagrodę ufundował w 1973 roku Dick Clark. Rozdawane w niedzielę, drugiego lub trzeciego tygodnia listopada.
Jennifer Kate Hudson (ur. 12 września 1981 w Chicago) – amerykańska aktorka i piosenkarka. Laureatka Złotego Globu i Oscara za drugoplanową rolę Effie White w filmie Dreamgirls.
Kim Carnes (ur. 20 lipca 1945 w Pasadenie, Kalifornia, USA) – amerykańska wokalistka i autorka tekstów. Przedstawicielka muzyki pop, country, soul i rock.
Imagine – ballada rockowa napisana i nagrana przez Johna Lennona, która pochodzi z albumu o tym samym tytule. Singiel wydany został w 1971 roku. Utopijna piosenka napisana przez Lennona jest antyreligijna, antynacjonalistyczna, niekonwencjonalna i antykapitalistyczna, jednak została zaakceptowana z powodu wartości artystycznych. W 2004 roku utwór został sklasyfikowany na 3. miejscu listy 500 utworów wszech czasów czasopisma „Rolling Stone”. John Lennon o utworze:
XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbyły się w kanadyjskim mieście Vancouver w dniach 12-28 lutego 2010 roku. Zawody, oprócz Vancouver, przeprowadzono również w Whistler oraz w Richmond.

Reklama