Warwick (dystrykt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Warwickdystrykt w hrabstwie Warwickshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 137 648 mieszkańców.

Bushwood – osada w Anglii, w hrabstwie Warwickshire, w dystrykcie Stratford-on-Avon. Leży 11 km na północny zachód od miasta Warwick i 143 km na północny zachód od Londynu.Whitnash – miasto w Anglii, w hrabstwie Warwickshire, w dystrykcie Warwick, obok miasta Royal Leamington Spa. Leży 5 km na wschód od miasta Warwick i 128 km na północny zachód od Londynu. Miasto liczy 7798 mieszkańców.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Kenilworth
 • Royal Leamington Spa
 • Warwick
 • Whitnash
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Baddesley Clinton, Baginton, Bubbenhall, Budbrooke, Bushwood, Chadwick End, Cubbington, Hatton, Lapworth, Offchurch, Radford Semele, Sherbourne, Stareton, Stoneleigh, Weston under Wetherley.

  Lapworth – wieś w Anglii, w hrabstwie Warwickshire, w dystrykcie Warwick. Leży 14 km na północny zachód od miasta Warwick i 146 km na północny zachód od Londynu.Stareton – osada w Anglii, w hrabstwie Warwickshire, w dystrykcie Warwick. Leży 9 km na północny wschód od miasta Warwick i 133 km na północny zachód od Londynu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Area: Warwick (Local Authority) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-04-17].
  Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).Weston under Wetherley – wieś w Anglii, w hrabstwie Warwickshire, w dystrykcie Warwick. Leży 10 km na północny wschód od miasta Warwick i 129 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 454 mieszkańców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Chadwick End – wieś w Anglii, w hrabstwie Warwickshire, w dystrykcie Warwick. Częściowo leży także w dystrykcie Solihull w hrabstwie West Midlands. Leży 12 km na północny zachód od miasta Warwick i 144 km na północny zachód od Londynu.
  Royal Leamington Spa (potocznie nazywane także Leamington Spa lub Leamington) – miasto-uzdrowisko w centrum hrabstwa Warwickshire, w Anglii. W roku 2001 liczyło 45 114 mieszkańców. Jego nazwa wywodzi się od przepływającej przez miasto rzeki Leam.
  Radford Semele – wieś w Anglii, w hrabstwie Warwickshire, w dystrykcie Warwick. Leży 7 km na wschód od miasta Warwick i 128 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 2034 mieszkańców.
  Sherbourne – wieś w Anglii, w hrabstwie Warwickshire, w dystrykcie Warwick. Leży 4 km na południowy zachód od miasta Warwick i 132 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 201 mieszkańców.
  Warwickshire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w środkowej Anglii, w regionie West Midlands. Stolicą hrabstwa jest Warwick. Powierzchnia hrabstwa wynosi 1975 km² powierzchni, a liczba ludności – 543 800.
  Offchurch – wieś w Anglii, w hrabstwie Warwickshire, w dystrykcie Warwick. Leży 8 km na wschód od miasta Warwick i 127 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 262 mieszkańców.
  Baginton – wieś w Anglii, w hrabstwie Warwickshire, w dystrykcie Warwick. Leży 13 km na północny wschód od miasta Warwick i 134 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 801 mieszkańców.

  Reklama