Warren Cuccurullo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Warren Bruce Cuccurullo (ur. 8 grudnia 1956 w Nowym Jorku) – amerykański muzyk rockowy, który współpracował z Frankiem Zappą (1979-81), członek współzałożyciel grupy Missing Persons (1980-86) i wieloletni członek zespołu Duran Duran (1986-2001).

Dweezil Zappa właściwie Ian Donald Calvin Euclid Zappa (ur. 5 września 1969 w Los Angeles) - amerykański muzyk i kompozytor. Syn gitarzysty Franka Zappy, brat piosenkarki Moon Unit Zappa.Venice − dzielnica, znajdująca się w regionie Westside należącym do miasta Los Angeles. Znane jest ze swoich kanałów wodnych, plaż i Ocean Front Walk, dwu i pół milowej, wyłącznie pieszej promenady, której nieodłączną część stanowią różni artyści, jak na przykład muzycy czy malarze, oraz sprzedawcy pamiątek i nie tylko. Podczas letnich miesięcy deptak jest aktywnie wykorzystywany, ale tradycja ta przeniosła się również na zimowe weekendy. Jest on ważną atrakcją turystyczną w Południowej Kalifornii i zachowuje swą popularność dzięki temu, że jest atrakcyjnym miejscem na spacery lub jazdę na rowerze. Był stałym miejscem dla powojennych poetów z Los Angeles oraz innych artystów i służył jako ważne centrum kulturalne miasta.

Życiorys[ | edytuj kod]

Urodził się w Brooklynie w stanie Nowy Jork jako najstarsze z czworga dzieci Jerry'ego i Ellen Cuccurullo. Miał dwóch braci, Jerry'ego i Roberta, oraz siostrę, Stephanie. Ma włoskie pochodzenie (pierwotnie od gminy Nocera Inferiore, w regionie Kampania we Włoszech), a także korzenie greckie.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Kościół katolicki – największa na świecie chrześcijańska wspólnota wyznaniowa, głosząca zasady wiary i życia określane mianem katolicyzmu. Kościół katolicki jest jednym z trzech głównych nurtów chrześcijaństwa, obok Cerkwi prawosławnej i Kościołów protestanckich.

Dorastał na przedmieściach Canarsie w Brooklynie. Wychował się w rodzinie o silnej tradycji rzymskokatolickiej i uczęszczał do szkoły katolickiej w Brooklynie. W 1974 ukończył Canarsie High School. Zaczął grać na perkusji i gitarze jako dziecko.

Jako nastolatek Cuccurullo stał się oddanym fanem Franka Zappy. Wyjeżdżał na jego koncerty w odległości 500 mil od swojego domu w Brooklynie. W połowie lat 70. zaprzyjaźnił się z kilkoma członkami zespołu Zappy, w tym z Terrym Bozzio i Patrickiem O'Hearn. W ciągu kolejnych trzech lat brał udział w kilku występach z zespołem, jak również w 1979 Zappa w filmowym zapisie koncertu Baby Snakes (w październiku 1977). Imponował Zappie swoją wiedzą dotyczącą partii gitarowych do każdej piosenki Zappy w katalogu, w tym znajomością najdziwniejszych dźwięków czy najbardziej dziwacznych popisów zespołu.

Tradycyjne wietnamskie potrawy są bardzo podobne do chińskich, ze względu na wielowiekowe chińskie wpływy kulturowe. Powszechnie do jedzenia używa się pałeczek i często korzysta z woka. Widoczną, ważną różnicą jest użycie sosu rybnego w miejsce sojowego. W wietnamskich przepisach używa się też bardzo często palczatki cytrynowej (Cymbopogon citratus), limonki (Citrus aurantifolia) oraz odmiany limonki o angielskiej nazwie kaffir lime (Citrus hystrix DC.), kolendry oraz mięty wietnamskiej. Inną różnicą jest stosowanie świeżych warzyw, zwłaszcza sałaty.Brooklyn – jeden z pięciu okręgów (boroughs) Nowego Jorku, oraz hrabstwo (county), w stanie Nowy Jork, o nazwie Kings. W 2010 roku liczył ok. 2 505 000 mieszkańców, co daje największą populację ze wszystkich okręgów Nowego Jorku.

W grudniu 1978 roku, w wieku 22 lat, Cuccurullo został zaproszony na przesłuchanie jako gitarzysta do nowego zespołu Zappy, w której wielu członków zostało zastąpionych (w tym Bozzio i O'Hearn). Na początku 1979 wziął udział w europejskiej i azjatyckiej trasie koncertowej Human Jukebox, z której utwory trafiły potem na płyty. Po tournée Cuccurullo powrócił z Zappą do studia, by nagrać albumy Joe's Garage - I, II, III (1979). Cuccurullo wspólnie z Dale Bozzio napisał kilka piosenek. W 1988 wziął także udział w trasie koncertowej Zappy jako gitarzysta.

Fdb.pl Internetowa baza filmowa (fdb.pl) - polski serwis internetowy, poświęcony filmom i ludziom kina. Jedna z największych baz filmowych w Polsce, której autorami są sami użytkownicy. W dniu 19 marca 2012 roku zawierał informacje o 271.324 filmach i 13.659 serialach.Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.

Zaadoptował syna Mayko (ur. 7 lipca 1983), który zamieszkał w Rio de Janeiro w Brazylii z matką Claudią Bueno, jego wieloletnią partnerką. Mayko pojawił się w teledysku „Breath After Breath” Duran Duran, nakręconym w 1993 w Argentynie, a także śpiewał w projekcie N'Liten Up.

W latach 1989-2001 był gitarzystą zespołu Duran Duran. Utwór „Ordinary World” z albumu The Wedding Album (1993) odniósł światowy sukces. Dużą popularnością cieszyła się też piosenka „Come Undone”. W 1995 powstała płyta z coverami ulubionych piosenek zespołu zatytułowana Thank You. Potem grupa wydała dwie mało znane płyty Medazzaland (1997) i Pop Trash (2000). Znane z nich piosenki to: „Out Of My Mind” nagrana do filmu Phillipa Noyce’a Święty (The Saint, 1997) z Valem Kilmerem i „Someone Else Not Me”. Cuccurullo odszedł z Duran Duran podczas nagrywania płyty Medazzaland.

Frank Vincent Zappa (ur. 21 grudnia 1940 w Baltimore, zm. 4 grudnia 1993 w Los Angeles) – amerykański muzyk rockowy, jazzowy, wokalista, kompozytor oraz autor tekstów, lider zespołu „The Mothers of Invention”. Także aktor, reżyser, producent i scenarzysta filmowy.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

W 2001 zamieszkał w Venice (Los Angeles). W 2002 kupił włoską restaurację Via Veneto w Santa Monica w stanie Kalifornia, który stała się znana w okolicach Los Angeles i odwiedzana przez popularne osoby. Również finansował restaurację Hidden, preferującą kuchnię wietnamską z Michaelem „Bao” Huynh. Romansował z Avą Vincent (2001) i Belladonną.

"Out of My Mind" to dwudziesty ósmy singel angielskiego zespołu Duran Duran, z albumu "Medazzaland", ale ukazał się jako jedna z piosenek ze ścieżki dźwiękowej filmu Święty z 1997 roku.Argentyna (Argentina, Republika Argentyńska – República Argentina) – państwo w Ameryce Południowej, nad południowym Atlantykiem. Graniczy z Chile na zachodzie, Boliwią i Paragwajem na północy, Brazylią i Urugwajem na północnym wschodzie. Argentyna rości pretensje do archipelagu Falklandów oraz części Antarktydy. Nazwa pochodzi od łacińskiego argentum (srebro), którym Indianie obdarowali hiszpańskich rozbitków Juana Díaza de Solís. Pod względem wielkości Argentyna jest ósmym krajem na świecie i drugim w Ameryce Południowej (biorąc pod uwagę liczbę ludności i powierzchnię), jednakże biorąc pod uwagę także terytoria sporne do których Argentyna rości pretensje: Falklandy/Malwiny, Georgię Południową, Sandwich Południowy, Islas Auroras wraz z Orkadami Południowymi, Szetlandami Południowymi oraz z częścią Antarktydy administrowanej przez Argentynę na mocy Traktatu Antarktycznego powierzchnia łączna kraju wynosi 3 761 274 km², co czyni kraj ten ósmym na świecie pod względem powierzchni. Terytorium kraju podzielone jest na 23 prowincje i jedno miasto autonomiczne – stolica kraju Buenos Aires. Argentyna jest członkiem – założycielem Unii Narodów Południowoamerykańskich oraz Mercosur, a także członkiem Organizacji Państw Iberoamerykańskich, Banku Światowego, Światowej Organizacji Handlu, grupy krajów G15 oraz G20. Kraj uznawany jest za mocarstwo lokalne z bardzo wysokim wskaźnikiem rozwoju społecznego. W Ameryce Łacińskiej kraj ten ma piąty nominalny PKB na mieszkańca i najwyższy PKB mierzony parytetem siły nabywczej. Według analityków kraj ten zaklasyfikowany jest do rynków wschodzących, ze względu na wielkość, wysoki wzrost gospodarczy, poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych czy eksport w całości wytworzonych usług i towarów.

W grudniu 2000 pozował nago do brazylijskiego czasopisma dla gejów „G Magazine”.

Przez większą część swego dorosłego życia, miał wielką pogardę dla jakiejkolwiek religii, ale wierzy w reinkarnację. Po własnym doświadczeniu śmiertelnej choroby w 2003 roku miał duchowe objawienie i chciał podzielić się ze swoimi fanami i światem.

Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Val Edward Kilmer, lepiej znany jako Val Kilmer (ur. 31 grudnia 1959 w Los Angeles w Kalifornii) – amerykański aktor i producent filmowy, tetralny i telewizyjny.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Terry John Bozzio (ur. 27 grudnia 1950 w San Francisco) – amerykański kompozytor i instrumentalista, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, okazjonalnie także wokalista.
Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
Kampania (wł. Campania) – region administracyjny w południowych Włoszech, o powierzchni 13 595 km²; 5,7 miliona mieszkańców ze stolicą w Neapolu (1,2 miliona mieszkańców). Gęstość zaludnienia 419 os./km². Graniczy z Lacjum, Molise, Apulią i Basilicatą.

Reklama