Wannabe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wannabe – debiutancki singiel brytyjskiej grupy Spice Girls wydany 8 lipca 1996. Piosenka należy do klasyków lat 90. XX wieku. Wyróżnia się melodyjnym refrenem i hip-hopowym intro, „wykrzyczanym” przed każdym refrenem. Singel został sprzedany w ponad 7 mln egzemplarzy na całym świecie. Autorami tego utworu są Spice Girls, M. Rowbottom i R.F. Stannard.

Geri Halliwell, właśc. Geraldine Estelle Halliwell (ur. 6 sierpnia 1972 w Watford) - angielska wokalistka. Jej matka jest Hiszpanką, a ojciec pochodzi ze Szwecji. Ma 2 braci i 2 siostry. Studiowała Literaturę Angielską i Finanse. Ma córkę Bluebell Madonnę.Victoria Caroline Beckham z domu Adams (ur. 17 kwietnia 1974 w Hertfordshire w Anglii) – brytyjska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i tancerka, w późniejszym czasie projektantka mody i perfum. Na świecie znana głównie jako celebrytka.

Teledysk[ | edytuj kod]

Przedstawia on pięć członkiń zespołu, wdzierających się do ekskluzywnego hotelu zamieniając go w roztańczoną imprezę. Teledysk pozbawiony jest cięć montażowych (tzw. mastershot – film kręcony w jednym ujęciu) i trwa prawie cztery minuty. Został nakręcony w hotelu Midland Grand Hotel w Londynie. Jego reżyserem jest Johan Camitz.

Spice Girls – brytyjska żeńska grupa muzyczna założona około 1994 roku, popularna głównie w drugiej połowie lat 90. XX wieku.Remiks – utwór muzyczny, który powstał dzięki zmianie innego. W odróżnieniu od covera, remiks jest opracowaniem utworu z wykorzystaniem tzw. śladów oryginału udostępnionych przez pierwotnego autora.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Hip-hop – miejska kultura i gatunek muzyczny, powstały w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.
Emma Lee Bunton (ur. 21 stycznia 1976 w Barnet, Hertfordshire) – brytyjska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. Znana głównie jako członkini zespołu muzycznego Spice Girls, gdzie była znana pod pseudonimem Baby Spice. W 2006 roku brała udział w IV edycji brytyjskiego Tańca z gwiazdami gdzie zajęła 3 miejsce. Jej partnerem był Darren Bennett. Emma jest również kibicem piłki nożnej - dopinguje londyński zespół Tottenham Hotspur.
Intro - skrót ang. "introduction" ("przedstawienie się", tu w sensie "wprowadzenie"). Nazwa ścieżki dźwiękowej otwierającej album lub singla. Intro na ogół różni się dość wyraźnie stylistyką od pozostałych utworów zawartych na tej samej płycie. Często nie zawiera muzyki, lecz wprowadzenie słowne, różne odgłosy, czasem też muzykę z innego gatunku muzycznego (np. intro z LP "Morbid Visions" grupy Sepultura). Najczęściej jest krótkie, trwa kilka - kilkanaście sekund.
Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.
Melanie Jayne Chisholm (ur. 12 stycznia 1974 w Whiston), znana również jako Melanie C lub Mel C - brytyjska wokalistka, jedna z członkiń grupy muzycznej Spice Girls - Sporty Spice. Obecnie zajmuje się karierą solową.

Reklama