Walt Disney Studios

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

The Walt Disney Studios – jednostka zależna, jeden z segmentów biznesowych The Walt Disney Company, który odpowiada za produkcję filmową i teatralną. Należą do niej wszystkie studia filmowe należące do Disneya. W jej skład wchodzą również studia zajmujące się postprodukcją oraz Disney Music Group i Disney Theatrical Group. Szefami tej jednostki biznesowej są Alan F. Horn i Alan Bergman.

Miramax Films – amerykańska wytwórnia filmowa założona w 1979 roku i specjalizująca się w produkcji filmów zaliczanych do kina autorskiego i artystycznego, a także dystrybucji w USA filmów niezależnych i zagranicznych. W latach 1993-2010 należała do The Walt Disney Company. Od 2010 jest kontrolowana przez firmę Filmyard, stanowiącą konsorcjum inwestorów spoza branży filmowej.Disney Music Group (dawniej Buena Vista Music Group) – grupa wytwórni muzycznych zależnych od The Walt Disney Company. Przewodniczącym grupy jest Bob Cavallo, który jest zależny od Dicka Cooka – prezesa Walt Disney Studios.

Struktura[ | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Struktura i majątek The Walt Disney Company.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Hollywood Pictures – marka używana przez wytwórnie filmowe należące do The Walt Disney Company, obecnie przez Walt Disney Motion Pictures Group.
Dimension Films - amerykańska wytwórnia filmowa założona w 1992 roku przez braci Boba Weinsteina oraz Harveya Weinsteina. Jej siedziba znajduje się w Nowym Jorku. Studio filmowe należy do The Weistein Company. Bracia Weinstein najczęściej współpracują ze swoją byłą wytwórnią, jaką jest Miramax Films.
ImageMovers – amerykańska wytwórnia filmowa powstała w 1997 roku. Firma ta stworzyła takie filmy jak m.in. Cast Away: Poza światem czy Ostatnie wakacje oraz filmy animowane, np. Straszny dom.
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
ImageMovers Digital – amerykańska wytwórnia trójwymiarowych filmów animowanych powstała w 2007 roku w miejsce działającej od 1997 ImageMovers. Jej siedziba znajdowała się w Novato, w stanie Kalifornia. Wytwórnia należała do The Walt Disney Company.

Reklama