Waldemar Kiepski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Waldemar Kiepski – postać fikcyjna, bohater komediowego serialu telewizyjnego Świat według Kiepskich. W jego rolę wciela się Bartosz Żukowski.

Halina Kiepska de domo Kopeć (ur. 2 października 1954) – postać fikcyjna z polskiego serialu telewizyjnego Świat według Kiepskich.Sebastian Mila (ur. 10 lipca 1982 r. w Koszalinie) – polski lewonożny piłkarz, grający na pozycji pomocnika. Reprezentant Polski. Od 15 lipca 2008 roku zawodnik Śląska Wrocław.

Postać Waldemara Kiepskiego była obecna w odcinkach z lat 1999-2004 (wystąpił w tym czasie w sezonach 1–4, 6–7). W 2005 roku Bartosz Żukowski zrezygnował z grania w serialu, jednak powrócił do produkcji w 17 sezonie w 2011 roku. Nie wystąpił również w 26 sezonie w 2015 roku, ale już w 27 sezonie znowu wrócił do serialu.

Ferdynand Kiepski (ur. 9 lipca 1950 w Żabiance) – postać fikcyjna, bohater komediowego serialu telewizyjnego Świat według Kiepskich. W jego rolę wciela się Andrzej Grabowski. Odtwórcą roli Ferdka miał początkowo być Janusz Rewiński, ale znany satyryk, po przeczytaniu scenariuszów początkowych odcinków, odmówił. Początkowo zgodnie ze scenariuszem Ferdynand Kiepski miał nosić imię Ludwik. Imię to nie podobało się jednak aktorowi Andrzejowi Grabowskiemu, zmienił je na Ferdynand, gdyż jak powiedział w jednym z wywiadów, "był kiedyś Ferdynand Wspaniały, to niech teraz będzie Ferdynand Kiepski".Serial telewizyjny – wieloodcinkowy program telewizyjny, zazwyczaj mający określoną strukturę narracyjną i utrzymany w określonej konwencji (np. dramatu, komedii, science-fiction, horroru) lub łączący różne konwencje.

1 kwietnia 2015 roku w odcinku „Żegnaj laleczko” (461) Waldemarem Kiepskim został piłkarz Sebastian Mila, grający wcześniej (2008–2014) w Śląsku Wrocław.

Charakterystyka postaci[ | edytuj kod]

Waldemar, w serialu zwykle nazywany Waldusiem lub Cycem, mieszkał ze swoją rodziną we Wrocławiu, na osiedlu Kosmonautów. Jest synem Haliny i Ferdynanda Kiepskich oraz bratem Marioli.

W USA spotkał miłość swojego życia – Jolantę, z którą w odcinku Tryptyk dolnośląski cz. III – Moje wielkie wrocławskie wesele wziął ślub.

Bartosz Żukowski (ur. 9 czerwca 1975 w Warszawie) – polski aktor. Zyskał popularność jako odtwórca roli Waldka Kiepskiego w serialu telewizyjnym Świat według Kiepskich.
Reklama