Waldemar Dolecki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Waldemar Robert Dolecki (ur. 6 czerwca 1972 w Lublinie) – polski aktor, dziennikarz, prezenter pogody w TVP1, TVP2 i TVP Info.

Heinrich von Kleist (ur. 18 października 1777, według niektórych źródeł 10 października, we Frankfurcie nad Odrą, zm. 21 listopada 1811 w Wannsee pod Berlinem) – pisarz, dramaturg, poeta i publicysta niemiecki.Info Traffic - program informacyjny o ruchu drogowym nadawany w TVP Info w ramach Info Poranka. Po raz pierwszy pojawił się 28 września 2009 wraz ze zmianami w TVP Info. Prowadzili na zmianę Waldemar Dolecki i Maciej Dolega.

Życiorys[ | edytuj kod]

Pochodzi z Lublina, gdzie uczęszczał do Technikum Gastronomicznego. W 1995 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Samo życie – polski serial telewizyjny, emitowany na antenie telewizji Polsat od 12 lutego 2002 do 25 listopada 2010. Akcja serialu koncentrowała się wokół pracowników fikcyjnego warszawskiego dziennika „Samo Życie”. 12 grudnia 2007 wyemitowano 1000. odcinek, jako drugi (po Klanie) polski serial. IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

Lalkarstwo[ | edytuj kod]

Od roku 1995 związał się z warszawskim Teatrem „Lalka”. Współpraca z Teatrem „Lalka” zakończyła się w 2008 r. W 1999 roku występował także na scenie Teatru Narodowego w Warszawie w spektaklu Traktat o marionetkach Heinricha von Kleista w reżyserii Henryka Tomaszewskiego jako marionetkarz. W roku 2009 wraz z żoną ustanawiają Fundację na Rzecz Kultury i Sztuki dla Dzieci Plac Zabaw – Teatr. Powstają tu m.in. takie spektakle jak: „Elmer, słoń w kratkę” w reż. Agnieszki Korytkowskiej – Mazur, „Mama Mu” w reż. Jana Jerzego Połońskiego, „Gąsienica czyli bajka z jajka” w reż. Waldemara Doleckiego oraz projekty „Plac zabaw inny niż wszystkie” za który w roku 2011 autorzy Iwona i Waldemar Doleccy otrzymują Nagrodę Specjalną Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Warszawskiej Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej. Od 2010 do 2011 roku Teatr Plac Zabaw prowadził działalność na scenie Bielańskiego Centrum Edukacji Teatralnej w Warszawie. Od 2012 roku Waldemar Dolecki jest członkiem Forum Kultury Mazowsze.

Radio VOX FM – lokalna rozgłośnia radiowa należąca do Grupy Radiowej Time, nadająca w Warszawie. Prezentuje muzykę w formacie classic hits (przeboje lat 60., 70. i 80.). Swój program adresuje głównie do słuchaczy w wieku 30-54 lat.Polsat News – kanał informacyjno-publicystyczny Grupy Polsat, nadający od 7 czerwca 2008 roku. Szefem kanału, od początku nadawania stacji, jest Henryk Sobierajski.

Kariera w telewizji i radiu[ | edytuj kod]

Od 1996 do 2008 roku prowadzi prognozę pogody w porannym programie Kawa czy herbata? oraz w Wiadomościach Głównych w TVP1. W latach 2005, 2006 współprowadzący poranny program „Kawa czy herbata” w TVP1 oraz wakacyjne wydanie tego programu pod hasłem „Lato z jedynką”. 7 czerwca 2008 po raz pierwszy pojawił się w Polsat News gdzie współtworzył i prowadził magazyn weekendowy „To jest weekend”. Autor, reżyser i prowadzący okazjonalny projekt „Wigilijne opowieści”. Współpracował także z radiem Vox FM, gdzie prowadził audycję „ W dobrym tonie”. W 2009 roku powrócił do TVP. Do czerwca 2010 prowadził program Info Traffic w TVP Info. Od marca 2011 do stycznia 2012 prezentował pogodę w programie „Kawa czy herbata” w TVP1. Wraz z Conrado Moreno przygotowuje i prowadzi cykl w ramach piątkowych wydań programu „Kawa czy herbata” pod hasłem „Faceci do garów”. Od lutego 2012 prezenter audycji pogodowych na antenie TVP Info.

Dziennikarz, dziennikarka – osoba zajmująca się przygotowaniem i prezentowaniem materiałów w środkach masowego przekazu. Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
TVP Info – kanał informacyjny Telewizji Polskiej. Wystartował on 6 października 2007, zastępując TVP3. Do 31 sierpnia 2013 dzielił pasmo programowe z ośrodkami regionalnymi TVP. Z dniem 1 września 2013 TVP Info stał się typowym kanałem informacyjnym, zaś pasmo programowe ośrodków regionalnych TVP zostało przeniesione do nowego kanału TVP Regionalna.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Kawa czy herbata? – polski magazyn poranny, nadawany na żywo i emitowany na antenie TVP1 od 31 sierpnia 1992 do 30 sierpnia 2013.
M jak miłość – polska opera mydlana w reżyserii Ryszarda Zatorskiego, Natalii Korynckiej-Gruz, Macieja Dejczera, Piotra Wereśniaka, Waldemara Szarka, Rolanda Rowińskiego i Mariusza Malca produkowana przez firmę MTL Maxfilm, emitowana w TVP 2 (od 4 listopada 2000), TVP Polonia z napisami w języku angielskim i TVP Seriale. Premierowe odcinki są emitowane od września do czerwca w poniedziałki i wtorki o 20.40.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Reklama