Waldemar Bzura

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mazurskie maki
Rezerwat Zakręt
Tracze nurogęsi

Waldemar Wiktor Bzura (ur. 1956 w Mrągowie) – polski leśnik, artysta fotograf. Członek rzeczywisty i Artysta Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców (AFRP) oraz członek Związku Polskich Fotografów Przyrody (Okręg Warmińsko-Mazurski).

Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) – dobrowolne, samorządne stowarzyszenie twórcze, założone w 1995 roku.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Działalność[ | edytuj kod]

Pracuje w Mazurskim Parku Krajobrazowym. Mieszka w Krutyni. Posiada dwie pasje, którym oddaje się bez reszty: fotografowanie przyrody i ochotnicze straże pożarne. Od wielu lat utrwala w kadrze piękno polskiej przyrody. Swoje prace publikuje w wielu czasopismach, przewodnikach i albumach. Uczestnik i laureat kilku wystaw krajowych i zagranicznych.

Bułgaria, Republika Bułgarii (България, Република България) – państwo położone w południowo-wschodniej Europie, na Bałkanach. Graniczy z Serbią oraz Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

W marcu 2008 otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie Przyjazny Środowisku Warmii i Mazur jako dowód uznania za tworzenie niezwykłych fotografii, prezentujących piękno i bogactwo środowiska naturalnego oraz promocję Regionu Warmii i Mazur w kraju i w państwach Unii Europejskiej. W sierpniu 2010 wyróżniony Odznaką Honorową Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego a w roku 2015 odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Krzyż Zasługi – polskie cywilne odznaczenie państwowe, nadawane za zasługi dla Państwa lub obywateli, ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 czerwca 1923 roku i nadawane do chwili obecnej.

Od roku 1972 członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni. Od 2000 roku pełni funkcję prezesa. W roku 2006 uhonorowany najwyższym odznaczeniem pożarnictwa ochotniczego – Złotym Znakiem Związku, zaś w 2010 Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza.

W 2018 został uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” – odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców - w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (1918–2018).

Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców – powstał w 1995 roku. Nawiązuje do tradycji Fotoklubu Polskiego, którego głównym celem było rozwijanie fotografii artystycznej, nazwanej przez Jana Bułhaka - fotografiką. Fotoklub RP jest członkiem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP)


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny (NUKAT) – katalog centralny polskich bibliotek naukowych i akademickich funkcjonujący od lipca 2002 roku. Katalog obejmuje pozycje ze wszystkich katalogów rozproszonych naukowych bibliotek uniwersyteckich tworzących NUKAT. Obecnie jest to 130 bibliotek naukowych, w tym 37 z Warszawy oraz 17 z Krakowa, w dalszej kolejności są biblioteki gdańskie (10), wrocławskie (10) oraz łódzkie (9).
Mrągowo (hist. Ządzbork, Ządźbork, Żądzbork, niem. Sensburg) – miasto i gmina w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa olsztyńskiego.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Medal „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” – polskie odznaczenie niepaństwowe, przyznawane przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (1918–2018).

Reklama