Waco (Teksas)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wacomiasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Teksas, nad rzeką Brazos, ośrodek administracyjny hrabstwa McLennan.

Hrabstwo McLennan – hrabstwo położone w USA w stanie Teksas. Utworzone w 1850 r. Siedzibą hrabstwa jest miasto Waco.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

Liczba mieszkańców: 139 236 (2019)

Gospodarka[ | edytuj kod]

W mieście rozwinął się przemysł lotniczy, gumowy, szklarski, odzieżowy oraz spożywczy.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Drzewo życia (ang. The Tree of Life, 2011) – amerykański dramat filmowy z elementami kina science-fiction w reżyserii i według scenariusza Terrence’a Malicka.
Terrence Malick (ur. 30 listopada 1943 w Waco) – amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Debiutował w 1973 filmem Badlands. Opowiedział w nim historię, opartą na prawdziwych wydarzeniach z 1958, pary młodocianych zabójców przemierzających pustynie Montany oraz Dakoty i z zimną krwią mordujących ludzi spotkanych po drodze.
Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Hrabia Monte Christo (ang. The Count of Monte Cristo) – film kostiumowy z 2002 roku. Adaptacja powieści Aleksadra Dumasa o takim samym tytule.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Jennifer Love Hewitt (ur. 21 lutego 1979 w Waco, w stanie Teksas) – amerykańska aktorka, producentka filmowa i piosenkarka.

Reklama