W sieci (film)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W sieci (ang. Disclosure) – amerykański thriller w reżyserii Barry’ego Levinsona z 1994 roku. Film jest adaptacją powieści „SystemMichaela Crichtona.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

Treść[ | edytuj kod]

Tom Sanders jest szczęśliwie żonatym ekspertem komputerowym w dużym przedsiębiorstwie. Ma nadzieję na awans, ale jego wymarzone stanowisko obejmuje kobieta - Meredith Johnson. Toma Sandersa z nową szefową łączył w przeszłości romans. Meredith chce odnowić dawny związek i próbuje uwieść podwładnego. Jednak Tom odrzuca jej propozycję. Następnego dnia zastaje oskarżony o napastowanie seksualne. Wkrótce przekona się, że to nie koniec intrygi.

Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).System (ang. Disclosure) – powieść sensacyjna Michaela Crichtona z 1993 roku. Powieść wydawana była w Polsce również pod tytułem W sieci.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Donald McNicol Sutherland (ur. 17 lipca 1935 w Saint John) – amerykański aktor filmowy pochodzenia kanadyjskiego. Ojciec Kiefera Sutherlanda.
Michael Kirk Douglas (ur. 25 września 1944 w New Brunswick, w stanie New Jersey) – amerykański aktor i producent filmowy.
Dreszczowiec (ang. thriller) – rodzaj utworu sensacyjnego, powieści, filmu lub serialu telewizyjnego, mającego wywołać u czytelnika bądź widza dreszcz emocji. Wykorzystuje on głównie napięcie, niepewność i tajemniczość jako główne elementy utworu. Fabuła podąża w kierunku punktu kulminacyjnego. Napięcie zazwyczaj pojawia się, gdy główny bohater znajduje się w niebezpiecznej sytuacji, z której ucieczka wydaje się niemożliwa. Życie bohatera zazwyczaj jest zagrożone, ponieważ niespodziewanie lub nieświadomie znalazł się w śmiertelnym zagrożeniu lub potencjalnie niebezpiecznej sytuacji. W zależności od podgatunku fabuła thrillera opiera się zwykle na obronie jakiegoś dobra – życia ludzkiego, państwa, społeczności; zaskakujące rozwiązanie akcji następuje pod koniec utworu. Zwykle celem fabuły jest odkrycie, kto jest zabójcą spośród osób, których bohater nie podejrzewał. Prekursorem thrillera w filmie był Alfred Hitchcock (Ptaki). W literaturze elementy thrillera pojawiają się od lat 60. XX wieku (m.in. u Fredericka Forsytha, Alistaira MacLeana).
4. gala MTV Movie Awards odbyła się 10 czerwca 1995 roku w Warner Bros Studios w Burbank w Kalifornii. Prowadzącymi uroczystość byli Jon Lovitz i Courteney Cox.

Reklama