Virgin Oceanic

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Virgin Oceanic (wcześniej Virgin Aquatic) jest firmą zajmującą się działalnością rekreacyjną i naukową, polegającą na eksploracji wód oceanów. Prowadzona przez biznesmena Chrisa Welsha i Richarda Bransona firma zlokalizowana jest w Newport Beach w Kalifornii. Jest ona częścią założonej przez Richarda Bransona Virgin Group. Pierwsze wzmianki o marce pojawiły się w 2009 roku w wywiadzie dla Time Magazine.

Sir Richard Charles Nicholas Branson (ur. 18 lipca 1950) – brytyjski przedsiębiorca, miliarder, twórca obejmującej ponad 400 firm Virgin Group. Branson jest czwarty na liście najbogatszych osób w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z listą miliarderów magazynu Forbes z roku 2011, jego majątek wyceniany jest na 4,2 miliarda dolarów. W 1998 roku Branson wydał autobiografię, zatytułowaną Losing My Virginity, stała się ona światowym bestsellerem.Steve Fossett (ur. 22 kwietnia 1944 w Jackson, Tennessee, zm. 3 września 2007) – amerykański milioner i podróżnik, którego hobby było bicie różnego typu rekordów (na swoim koncie miał około 115 pobitych rekordów), członek Światowego Komitetu Skautowego (WOSM). Fossett zdobył swoją fortunę na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych.

Flota[ | edytuj kod]

 • Necker Belle — jacht żaglowy typu katamaran
 • Cheyenne — jacht żaglowy typu katamaran
 • Necker Nymph — pojazd podwodny z otwartym kokpitem
 • DeepFlight Challenger — pojazd operujący na dużych głębokościach
 • Rów Portorykański − rów oceaniczny, znajdujący się w zachodniej części Oceanu Atlantyckiego. Rozciąga się wzdłuż północnych brzegów Antyli na długości ok. 1550 km i szerokości 120 km. Jego głębokość to 9219 m (Głębia Milwaukee). Jest najgłębszym rowem w Atlantyku.Deepsea Challenger – jednoosobowy batyskaf zaprojektowany specjalnie, aby osiągnąć dno Głębi Challengera (największą głębokość na Ziemi).


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Rów Mariański – najgłębszy znany (10911 ±40 m p.p.m.) rów oceaniczny na Ziemi, położony w zachodniej części Oceanu Spokojnego, na południowy wschód od Marianów. Ciągnie się łukiem o długości blisko 2000 km. Wchodzi w skład systemu rowów oceanicznych tworzących zachodnie obrzeżenie płyty pacyficznej. Jest miejscem, gdzie ścierają się dwie płyty: pacyficzna i filipińska. Według ostatnich pomiarów głębokość rowu wynosi 10 994 metrów.
  Virgin Group – brytyjski konglomerat spółek działających pod wspólną marką Virgin. Organizacja została założona przez Richarda Bransona. Podstawowe branże w jakich działa Virgin Group to podróże, rozrywka i styl życia. Virgin Group zostało zarejestrowane w 1989 jako holding, jednak działalność biznesowa Virgin trwa już od lat siedemdziesiątych. Wartość Virgin Group we wrześniu 2008 szacowana była na 5,01 miliarda funtów.

  Reklama