Violetta (trasa koncertowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Violetta - międzynarodowa trasa koncertowa piosenkarki Violetty Villas z Teatrem Syrena promująca rewię "Violetta". Rozpoczęła się 14 września 1987 roku w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Objęła głównie Stany Zjednoczone i Kanadę, a także Europę i Australię. Przed trasą międzynarodową odbyła się trasa po Polsce (Teatr wystąpił m.in. w Krakowie, Białymstoku, Zielonej Górze, Szczecinie i Warszawie). Łącznie odbyło się ponad 250 koncertów.

Teatr Syrena – teatr w Warszawie mieszczący się przy ulicy Litewskiej 3. Jego dyrektorem naczelnym i artystycznym jest Wojciech Malajkat.Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.

Miasta[ | edytuj kod]

Koncerty odbywały się w miastach (między innymi):

 • Chicago
 • Denver
 • Las Vegas
 • Los Angeles
 • Melbourne
 • Miami
 • Montreal
 • Nowy Jork
 • San Francisco
 • Sztokholm
 • Texas
 • Piosenki[ | edytuj kod]

  1. „Szczęście”
  2. „Habanera - L'amour est un oiseau rebelle”
  3. „Очи чёрные”
  4. „Mechaniczna lalka”
  5. „Granada”
  6. „Nie zdradził mnie jedynie śpiew”
  7. „Całuj gorąco”
  8. „Violetta”
  Warto wiedzieć że... beta

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
  Denver – miasto w USA w stanie Kolorado i stolica tego stanu. Miasto stanowi jednocześnie hrabstwo Denver (wspólna administracja).
  {{Dyskografia infobox}} Nieznane pola: "Logo", "Ścieżki dźwiękowe", "Przypisy" oraz "Rozmiar grafiki". Dyskografia Violetty Villas – zbiór wszystkich wydawnictw muzycznych związanych z artystką.
  Melbourne (wym. [ˈmelbən] lub [ˈmɛlbərn]) – w latach 1901–1927 stolica Australii, największe miasto stanu Wiktoria oraz drugie pod względem wielkości w Australii (po Sydney), z liczbą ludności wynoszącą 4,8 mln mieszkańców. Uznane przez czasopismo „The Economist” za „Najlepsze miasto do życia na świecie” w latach 2011–2017. W Melbourne – obok Sydney – znajduje się największe skupisko polonijne Australii. Siedziba konsula honorowego Polski.
  Filmografia Violetty Villas – spis wszystkich filmów, recitali i programów telewizyjnych, w jakich wystąpiła artystka.
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.

  Reklama