Village People

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Village Peopleamerykański zespół grający muzykę taneczną (dyskotekową) założony w 1977 roku przez producenta Henriego Belolo i kompozytora Jacques’a Moraliego. W początkowym składzie grupy znajdowało się sześciu artystów: Felipe Rose, Alex Briley, David Hodo, Glenn Hughes, Randy Jones oraz Victor Willis. W ciągu wielu lat ich działalności członkowie zespołu się zmienili, opuścili go Jones, Hughes i Willis, a ich miejsca zajęli Eric Anzalone, G. Jeff Olson oraz Ray Simpson. Zespół znany jest ze swoich kostiumów, w których występuje na scenie (przebierają się za policjanta, Indianina, budowniczego, żołnierza, motocyklistę i kowboja).

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Policja – umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Do jej głównych zadań należy pilnowanie przestrzegania prawa i ściganie przestępców, jak również zapewnienie ochrony i pomocy w sytuacjach kryzysowych zarówno wobec ludzi jak i mienia. Jeżeli jest to konieczne, policja nadzoruje na poziomie operacyjnym także wszelkie służby ratownicze.

Zespół swoją nazwę wziął od nowojorskiej dzielnicy Greenwich Village związanej z kulturą gejowską. Wykreował wiele światowych przebojów, w tym najpopularniejsze Y.M.C.A., Sex over a phone, Macho man, In the Navy, Go West. W 2007 roku grupa wystąpiła podczas Sopot Festival.

W 1993 roku zespół wystąpił gościnnie w jednym z odcinków serialu Świat według Bundych. Bezpośrednie nawiązanie do zespołu znajduje się w dziewiętnastym odcinku piątego sezonu serialu Trzecia planeta od słońca, w którym trójka bohaterów w przebraniu członków zespołu próbuje napaść na bank, zaś czwarty przypadkowo trafia do gejowskiego klubu. W końcowej scenie odcinka (odbywającej się tradycyjnie, na dachu) dołącza do nich umundurowany policjant.

Trzecia Planeta od słońca (tytuł oryginalny: 3 Rock from the Sun) to amerykański serial komediowy, emitowany w latach 1996-2001.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

Dyskografia[ | edytuj kod]

Główne albumy[ | edytuj kod]

Przypisy[ | edytuj kod]

"Y.M.C.A." – najbardziej znany utwór zespołu The Village People. Wydany w 1978, stał się hitem w styczniu 1979. Wokalista zespołu Victor Willis podkreślił, że wbrew powszechnej opinii, utwór nie jest formą gejowskiego hymnu, ale odzwierciedleniem zabawy młodzieży miejskiej w klubach YMCA.Disco, znane także pod nazwą muzyka dyskotekowa – gatunek muzyki popularnej, głównie, choć nie wyłącznie, przeznaczony do tańca w dyskotekach. Szczególnie popularny w drugiej połowie lat siedemdziesiątych XX wieku.
Warto wiedzieć że... beta

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Greenwich Village, inaczej West Village lub w skrócie The Village - dzielnica mieszkalna na Manhattanie w Nowym Jorku. Graniczy z Broadwayem na wschodzie (granicą jest 5th St.), rzeką Hudson na zachodzie, Houston Street na południu i 14 Street na północy.
Kowboj (ang. cowboy) – pasterz bydła w Ameryce, zajmował się również hodowlą koni. Kowboje obok Indian, bandytów i szeryfów stali się ulubionymi bohaterami westernów.
Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.
Świat według Bundych (ang. Married... with Children) – amerykański serial komediowy, opowiadający o losach chicagowskiej rodziny nieudaczników o nazwisku Bundy. Serial powstawał dla amerykańskiej telewizji FOX w latach 1987 – 1997. Światowa premiera serialu - 5 kwietnia 1987, polska premiera - 2 września 1996.
Gej – mężczyzna o orientacji homoseksualnej, czyli taki, który odczuwa romantyczny i seksualny pociąg tylko i wyłącznie do innych mężczyzn, i w oparciu o ten pociąg może budować własną tożsamość oraz zawierać trwałe związki z innymi mężczyznami, a także odczuwać przynależność do społeczności osób odczuwających ten pociąg.

Reklama