Vienenburg (stacja kolejowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Vienenburg (niem: Bahnhof Vienenburg) – stacja kolejowa w Vienenburg, dzielnicy miasta Goslar, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w Niemczech. Jest to węzeł kolejowy w regionie Harzvorland

Stacja kolejowa – posterunek ruchu następczy zapowiadawczy, w obrębie którego, oprócz toru głównego zasadniczego, znajduje się co najmniej jeden tor główny dodatkowy, a pociągi mogą rozpoczynać i kończyć swój bieg, krzyżować się i wyprzedzać, jak również zmieniać skład lub kierunek jazdy. Ruchem pociągów, pojazdów pomocniczych, manewrami taboru na stacji kieruje dyżurny ruchu. Duże stacje mogą być podzielone na rejony stanowiące osobne posterunki zapowiadawcze.Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

Według klasyfikacji Deutsche Bahn ma kategorię 5.

Położenie[ | edytuj kod]

Stacja znajduje się zaledwie kilka metrów na północ od centrum dzielnicy Vienenburg (część Goslar), w pobliżu niewielkiej rzeki Radau. Na północ od terenu stacji jest Vienenburger See, a nieco dalej na północny zachód wznosi się grzbiet Harly-Wald.

Dolna Saksonia (niem. Niedersachsen, dolnosaks. Neddersassen, saterl. Läichsaksen) – drugi co do wielkości kraj związkowy w Republice Federalnej Niemiec przy granicy z Holandią. Siedziba administracyjna kraju związkowego znajduje się w mieście Hanower.Goslar – miasto powiatowe w środkowej części Niemiec, w kraju związkowym Dolna Saksonia, ulokowane u podnóża gór Harzu, stolica powiatu Goslar.


Podstrony: 1 [2] [3]
Reklama