Vendranges

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Vendranges – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Owernia-Rodan-Alpy, w departamencie Loara.

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Okręg Roanne (fr.: Arrondissement de Roanne) – okręg w południowo-wschodniej Francji. Populacja wynosi 155 tysięcy.

Według danych na rok 1990 gminę zamieszkiwało 226 osób, a gęstość zaludnienia wynosiła 20 osób/km² (wśród 2880 gmin regionu Rodan-Alpy Vendranges plasuje się na 1401. miejscu pod względem liczby ludności, natomiast pod względem powierzchni na miejscu 1028.).

Kościół w Vendranges, 2010


Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.

Bibliografia[ | edytuj kod]

  • Francuski urząd statystyczny (fr.).
  • Reklama