Veldhoven

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Veldhoven – miasto i gmina w prowincji Brabancja Północna w Holandii. Liczy sobie 45 337 mieszkańców (2019)

Jarocin – miasto w województwie wielkopolskim, siedziba powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin. Położone w Kaliskiem, na Wysoczyźnie Kaliskiej.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

W małej miejscowości Halfmijl znajdują się neolityczne kurhany. W południowej części gminy płyną krótkie rzeki Gender i Run. Granicę między Veldhoven a Waalre stanowi rzeka Dommel.

W gminie znajduje się Muzeum 't Oude Slot, poświęcone etnologii. Jest tam też specjalne zoo, które koncentruje się na ochronie papug i innych ptaków egzotycznych. . W gminie znajduje się także kilka kościołów oraz trzy wiatraki. Miastem partnerskim jest Jarocin.

 • Neolityczne kurhany

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
 • Muzeum 't Oude Slot

 • Neogotycki kościół św. Jana Chrzciciela w Oerle

 • Neogotycki kościół św. Cecylii w Veidhoven

 • Pielgrzymkowy kościół św. Lamberta w Meerveldhoven

 • Kościół św. Wilibrorda

 • Wiatrak Zilster w Zeelst

  Brabancja Północna (hol.: Noord-Brabant) – prowincja na południu Holandii o powierzchni całkowitej 5 081,76 km². Językiem urzędowym jest język niderlandzki; powszechnie używany jest dialekt brabancki tego języka, podobnie jak w należącej do Belgii Brabancji Flamandzkiej.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
 • Wiatrak Ruben w Meerveldhoven

 • Młyn Jana w pobliżu Hoogeind

 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Aktualna liczba mieszkańców miasta (nl) [dostęp 15 kwietnia 2014]
  2. Papegaai.org
  3. Współpraca z miastami partnerskimi ● JAROCIN. To Miasto Brzmi., archiwum.jarocin.pl [dostęp 2021-04-06].
  Reklama