Vassy (piosenkarka)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Vasiliki Karagiorgos znana jako Vassy (ur. 1983 w Darwin) – australijska piosenkarka i autorka tekstów pochodzenia greckiego.

VG-Lista – norweska lista przebojów. Jest przedstawiana co tydzień w magazynie VG i w programie NRK Topp 20. Jest główną listą przebojów w Norwegii, prowadzącą listy albumów i singli z krajów całego świata. Dane gromadzone są przez Nielsen Soundscan International i opierają się na sprzedaży w około stu sklepach w Norwegii. Pierwsze notowanie listy singli zostało opublikowane jako "Top 10" w 42. tygodniu 1958 i zostało rozszerzone do "Top 20" w 5. tygodniu 1995. W tym samym czasie lista albumów, opublikowana jako "Top 20" w 1. tygodniu 1967, została rozszerzona do "Top 40".Chirurdzy (ang. Grey’s Anatomy) – amerykański serial telewizyjny o tematyce medycznej, emitowany od 27 marca 2005 roku na antenie ABC, wymyślony przez Shondę Rhimes.

W 2014 zdobyła popularność dzięki udziałowi w piosence Davida Guetty i duetu Showtek pod tytułem „Bad”.

Przebieg kariery[ | edytuj kod]

Vasiliki jest córką imigrantów, którzy przybyli do Australii z greckiej Floriny. Jej babcia pochodzi i mieszka w Konstantynopolu. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 2003 roku po wygranej w jednym z australijskich konkursów radiowych dla młodych talentów. 19 września 2005 roku wydała swój debiutancki album zatytułowany „My Affection”. Na płycie znalazły się single „Cover You In Kisses”, „Get Busy” (wraz z australijskim DJ i producentem Katalystem), „Wanna Fly” (wraz z Mozimem), „Loverman” i „Kick My Ass”. W 2010 wydała singel „Run to the Sun” i „History” z gościnnym udziałem amerykańskiego rapera Gorilla Zoe. 14 czerwca 2011 ukazał się jej EP „The Acoustics”. 1 maja 2012 wydała swój drugi album pt. „Beautiful Day”, na którym znalazły się single „Desire”, „Could This Be Love” i „We Are Young”. W 2012 wydała także pojedynczy singel „The Little Things”. W 2013 ukazały się jej single „Mad”, „Miss Automatic”, „In the Sun” i „Lets Go”. W 2014 roku użyczyła swojego głosu w utworze Davida Guetty i duetu Showtek pt. „Bad”. Zdobył on popularność m.in. w Australii, Finlandii, Norwegii, Polsce i wielu innych krajach. We wrześniu wydała singel „Today” wraz z niemiecką grupą hardstyle Scooter oraz „Hustlin'” z Crazibizą i Dave'em Audé.

Grecja (gr. Ελλάδα Elláda, IPA: [e̞ˈlaða] lub Ελλάς Ellás, IPA: [e̞ˈlas]), Republika Grecka (Ελληνική Δημοκρατία Ellinikí Dimokratía, IPA: [e̞ˌliniˈci ðimo̞kraˈtiˌa]) – kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami: Albanią, Macedonią Północną i Bułgarią od północy oraz Turcją od wschodu. Ma dostęp do czterech mórz: Egejskiego i Kreteńskiego od wschodu, Jońskiego od zachodu oraz Śródziemnego od południa. Grecja ma dziesiątą pod względem długości linię brzegową na świecie, o długości 14880 km. Poza częścią kontynentalną, w skład Grecji wchodzi około 2500 wysp, w tym 165 zamieszkałych. Najważniejsze to Kreta, Dodekanez, Cyklady i Wyspy Jońskie. Najwyższym szczytem jest wysoki na 2918 m n.p.m. Mitikas w masywie Olimpu. Bad – singel francuskiego DJ-a i producenta muzycznego Davida Guetty oraz holenderskiego duetu Showtek, pochodzący z edycji deluxe albumu Listen. Wydany został 17 marca 2014 roku. Gościnnie w utworze wystąpiła australijska piosenkarka Vassy, której wokal został zmodyfikowany przy zastosowaniu technologii Auto-tune.

Jej utwory pojawiły się w amerykańskich serialach telewizyjnych, takich jak Chirurdzy, Brzydula Betty, a jej piosenka „Desire” znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu Dom w głębi lasu. Jej utwory wykorzystano także w kampaniach reklamowych dla Nike, Inc., Google czy Victoria’s Secret. Jest zaangażowana w działalność charytatywną, wspiera osoby uzależnione od alkoholu i narkotyków oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi.

Victoria’s Secret – amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą luksusowej damskiej bielizny, odzieży i kosmetyków.Brzydula Betty (ang. Ugly Betty) – amerykański serial telewizyjny, emitowany przez stację ABC od 28 września 2006 do 14 kwietnia 2010. Jest to swobodna adaptacja kolumbijskiej telenoweli pt. Brzydula. W Polsce emitowany od 14 maja 2007 r. w telewizji Fox Life oraz TVP2.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Związek Producentów Audio-Video (ZPAV) – polskie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów. Przewodniczącym zarządu jest Andrzej Puczyński.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Gorilla Zoe, właściwie Alonzo Mathis (ur. 26 stycznia 1983 w Atlancie, w stanie Georgia) - amerykański raper; członek zespołu hip-hopowego Boyz n da Hood.
Scooter – niemiecka grupa grająca obecnie hardstyle, dubstep, hard trance, electro-house, dance, trance, pop. Wcześniej zajmowała się muzyką happy hardcore i rave.
Google Inc. NASDAQ: GOOG – amerykańskie przedsiębiorstwo z branży internetowej. Jego flagowym produktem jest wyszukiwarka Google, a deklarowaną misją - skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi.
Dave Audé jest DJ-em muzyki house, remikserem oraz producentem. Wykonał produkcje dla takich muzyków jak: DJ Keoki, Barenaked Ladies, Faith No More, Cause and Effect, The Pussycat Dolls, Lady Gaga, Lunascape oraz Madonna.

Reklama