Valkenswaard

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Valkenswaard (wym. wymowa ) – miasto i gmina w południowej części Holandii, w prowincji Brabancja Północna. W skład gminy, oprócz miasta Valkenswaard wchodzą także miejscowości Borkel en Schaft i Dommelen. Według spisu ludności z 2012 roku całkowita populacja wynosi 30 671 mieszkańców. W 2004 roku odbyły się tu 9. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie BMX.

9. Mistrzostwa świata w kolarstwie BMX 2004 odbyły się w holenderskim Valkenswaard, w dniach 23 - 25 lipca 2004 roku. W programie znalazły się następujące konkurencje: wyścig elite i juniorów (oba zarówno dla kobiet jak i mężczyzn) oraz cruiser juniorów i elite (tylko mężczyźni). W klasyfikacji medalowej zwyciężyli reprezentanci USA zdobywając łącznie pięć medali, w tym dwa złote.Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. valkenswaard.nl: Samenstelling college van B&W (niderl.). [dostęp 2014-07-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-07-14)].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Oficjalna strona gminy (niderl.)
  • Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
    Reklama