Uwaga!

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Uwaga! - polski magazyn reporterów emitowany na antenie TVN od 2 września 2002 roku.

Tadeusz Rydzyk CSsR (ur. 3 maja 1945 w Olkuszu) – polski duchowny rzymskokatolicki, redemptorysta, doktor teologii, współzałożyciel i prezes zarządu Fundacji Lux Veritatis, nauczyciel akademicki, przewodniczący Rady Naukowej i wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.TVN International (iTVN) – polski kanał telewizyjny, należący do Grupy TVN, skierowany do Polaków mieszkających za granicą. Testowa emisja programu rozpoczęła się 1 marca 2004.

Magazyn ma na celu przedstawienie widzom afer, reportaży, ciekawostek na rozmaite tematy. Uwaga! emitowała takie cykle, jak Uwaga! Polacy do pracy, Uwaga! Zmowa milczenia, Uwaga! Czy wiesz, co jesz?, Uwaga! Kulisy sławy, Uwaga! Szkoła, jakiej nie znacie czy Uwaga! Koronawirus. W programie emitowany jest cykl Uwaga! Kulisy sławy (w niedzielę).

Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.Grand Press – doroczna nagroda przyznawana od 1997 r. przez wydawany w Poznaniu ogólnopolski miesięcznik dziennikarski "Press" dla najlepszych polskich dziennikarzy prasy, radia i telewizji. Obecnie uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych branżowych nagród w świecie polskich mediów, zaś tytuł Dziennikarza Roku, którego wybór jest częścią konkursu Grand Press, stanowi najważniejsze wyróżnienie indywidualne przyznawane przez polskich dziennikarzy swoim kolegom.

Program jest nadawany od poniedziałku do piątku o 19:50 oraz w weekendy o godzinie 19:45 w studiu zaadaptowanym z byłej reżyserki TVN. Dawniej program nadawany był w dni powszednie o 19:45, a w weekendy o 19:40, był także emitowany w dni powszednie o 17:00. Program jest także emitowany w TVN International w dni powszednie o 20:25, a w weekendy o 19:45 (równocześnie z TVN).

TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.

Prowadzący[ | edytuj kod]

Obecnie

  • Ryszard Cebula (2002-2010 i od 2017)
  • Zbigniew Łuczyński (od 2006)
  • Tomasz Kubat (od 2011)
  • Dawniej

  • Marcin Leśkiewicz (2004-2005)
  • Dariusz Bugalski (2002)
  • Mirosław Rogalski (2002-2005)


  • Podstrony: 1 [2] [3]
    Reklama