Ust´-Kataw

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Ust'-Kataw)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ust´-Kataw (ros. Усть-Катав) – miasto w obwodzie czelabińskim, siedziba zakładów produkcji wagonów im. Kirowa, produkujących m.in. tramwaje KTM.

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Wielka Encyklopedia Rosyjska (ros. Большая российская энциклопедия, БРЭ) – jedna z największych encyklopedii uniwersalnych w języku rosyjskim, wydana w 36 tomach w latach 2004–2017. Wydana przez spółkę wydawniczą o tej samej nazwie, pod auspicjami Rosyjskiej Akademii Nauk, na mocy dekretu prezydenckiego Władimira Putina nr 1156 z 2002 roku

W mieście urodził się Oleg Znarok.

Nauka i oświata[ | edytuj kod]

W mieście znajduje się filia Południowouralskiego Uniwersytetu Państwowego.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Oleg Walerjewicz Znarok, ros. Олег Валерьевич Знарок, łot. Oļegs Znaroks (ur. 2 stycznia 1963 w Ust´-Katawie) – radziecki i łotewski hokeista. Reprezentant ZSRR i Łotwy. Trener hokejowy.

Reklama