Urban Trad

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Soetkin Collier & Veronica Codesal 2015

Urban Tradbelgijski zespół muzyczny grający muzykę folkową, założony w 2000 przez Yvesa Barbieuxa. Zdobywca drugiego miejsca dla Belgii w finale 48. Konkursu Piosenki Eurowizji (2003).

Certyfikaty sprzedaży w przemyśle muzycznym stanowią powszechnie stosowany na świecie system nagród za sprzedaż nagrań muzycznych.Turcja uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1975 roku. Od czasu debiutu, festiwalem w kraju zajmuje się turecki nadawca publiczny Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT).

Historia[ | edytuj kod]

W 2000 zespół wydał debiutancki album studyjny, zatytułowany One-o-Four, nagrany przy współpracy ze znanymi muzykami belgijskiej i międzynarodowej sceny folkowej. Po sukcesie trasy promocyjnej zgłosili się do belgijskiego nadawcy publicznego RTBF z chęcią reprezentowania kraju w 48. Konkursie Piosenki Eurowizji. Z piosenką „Sanomi”, nagraną w języku sztucznym, zostali wybrani wewnętrznie na reprezentantów Belgii w konkursie organizowanym w Rydze. 24 maja wystąpili w finale konkursu i zajęli w nim drugie miejsce z dwoma punktami straty do laureatki, Sertab Erener z Turcji. Przed rozpoczęcie prób jedna z wokalistek, Soetkin Collier, została odsunięta z zespołu z powodu swoich nazistowskich poglądów. Pomimo wydania przez nią oświadczenia, w którym zaprzeczyła oskarżeniom, nie została dopuszczona do występu w finale Eurowizji. Po występie w konkursie wydali drugi album studyjny pt. Kerua, który został sprzedany w ponad 30 tys. egzemplarzy w kraju, za co otrzymali status złotej płyty. Również w 2003 wydali trzeci album studyjny pt. Sanomi, po czym odbyli europejską trasę koncertową.

Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Muzyka folkowa – gatunek muzyki popularnej wywodzący się z muzyki ludowej. Często muzyka folkowa jest określana jako europejska muzyka ludowa.

W październiku 2004 wydali album pt. Elem, zawierający materiał inspirowany nowoczesnymi brzmieniami. Wydawnictwo, promowane przez singiel „De l’air”, zostało wydane w kilku krajach w Europie. W 2007 nagrali i wydali album studyjny pt. Erbalunga. W 2012 roku zawiesili wspólną działalność.

W międzyczasie, w 2005 Veronica Codesal, jedna z wokalistek grupy, wydała samodzielnie album studyjny pt. Imaxes, który nagrała z zespołem Camaxe.

Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Europejska Unia Nadawców (ang. European Broadcasting Union, w skrócie EBU), (franc. Union européenne de radio-télévision, w skrócie UER), nazywana także Eurowizją, powstała w 1950 roku jako organizacja skupiająca publiczne (niekomercyjne) stacje radiowe i telewizyjne Europy Zachodniej w celu wymiany realizowanych programów i wspólnej produkcji audycji dla widzów w wielu krajach. W socjalistycznej Europie Wschodniej powstała kilkanaście lat później konkurencyjna instytucja - Międzynarodowa Organizacja Radia i Telewizji (Interwizja). Polskie Radio i Telewizja należały do Interwizji. W latach 70. XX wieku Festiwal w Sopocie miał nawet formułę "Festiwalu Interwizji", odpowiednika Konkursu Piosenki Eurowizji.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Sanomi – utwór belgijskiego zespołu muzycznego Urban Trad, napisany przez założyciela formacji, Yvesa Barbieuxa, w języku sztucznym), nagrany oraz wydany w 2003 roku i umieszczony na trzecim albumie studyjnym grupy pt. Sanomi.
Belgia jest jednym z sześciu członków-założycieli Konkursu Piosenki Eurowizji, uczestniczy na festiwalu od 1956 roku. Od czasu debiutu konkursem w kraju zajmują się belgijscy nadawcy publiczni: flamandzki Vlaamse Radio- en Televisieomroep (VRT) i waloński RTBF, którzy wymieniają się corocznie organizacją selekcji lub wyborem wewnętrznym reprezentanta.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.
Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

Reklama