• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Uniwersytet Illinois w Urbanie i Champaign  Podstrony: [1] [2] 3 [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Miasteczko uniwersyteckie, także miasteczko akademickie – część miasta, w której znajdują się budynki uniwersytetu, akademii lub innej szkoły wyższej, m.in. biblioteka, domy studenckie i in.Mosaic – jedna z pierwszych, działających w trybie graficznym przeglądarek internetowych, zapewniających dostęp do sieci WWW.
  Biblioteka[ | edytuj kod]

  Biblioteka uniwersytetu jest jedną z największych publicznych uniwersyteckich bibliotek na świecie i w czterdziestu oddziałach posiada ponad 10 milionów woluminów. Od 2006 jest to również największa uniwersytecka biblioteka w Stanach Zjednoczonych, z ponad siedmioma milionami woluminów dostępnych online.

  World Wide Web [ˌwɜ:ldˌwaɪdˈwɛb] (sieć ogólnoświatowa, światowa rozległa sieć komputerowa), w skrócie WWW lub Web – hipertekstowy, multimedialny, internetowy system informacyjny oparty na publicznie dostępnych, otwartych standardach IETF i W3C. WWW jest usługą internetową, która ze względu na zdobytą popularność bywa błędnie utożsamiana z całym Internetem, szczególnie przez początkujących użytkowników. Nagroda Pulitzera (ang. The Pulitzer Prize) – coroczna amerykańska nagroda przyznawana za wybitne dokonania w dziedzinie dziennikarstwa, literatury i muzyki.

  Absolwenci i wykładowcy Uniwersytetu Illinois w Urbanie i Champaign[ | edytuj kod]

  Do 2005 w szeregach absolwentów uniwersytetu znalazło się 19 laureatów Nagrody Nobla i 16 zwycięzców Nagrody Pulitzera. Absolwenci uniwersytetu utworzyli przedsiębiorstwa i produkty: Mosaic, Netscape Communications, Advanced Micro Devices, PayPal, Playboy, National Football League, Siebel Systems, Mortal Kombat, YouTube, Oracle Corporation, Lotus, Yelp, Black Entertainment Television oraz tranzystor, układ scalony, diodę elektroluminescencyjną, obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego i wyświetlacz plazmowy

  Playboy - ilustrowany magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn, założony w 1953 przez Hugh Hefnera w Stanach Zjednoczonych. Jego logo to głowa króliczka z muszką. Właścicielem magazynu jest Playboy Enterprises.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Na uniwersytecie wykładali Florian Znaniecki i Krzysztof Obłój.

  Uniwersytet Illinois w Polsce[ | edytuj kod]

  Program Warsaw-Illinois Executive MBA powstał we współpracy Uniwersytetu Illinois w Urbanie i Champaign oraz Uniwersytetu Warszawskiego. W 1991, po wielu wzajemnych uzgodnieniach, została podpisana umowa między Uniwersytetem Warszawskim a Uniwersytetem Illinois, na podstawie którego uruchomiono wspólny program Executive EMBA, jeden z pierwszych w Polsce, z siedzibą w Warszawie. Powstanie programu było możliwe dzięki wsparciu ze strony Fundacji Forda i Mellona oraz USAID.

  Champaign − miasto w Stanach Zjednoczonych, w centralnej części stanu Illinois, w 2010 liczące około 81 tysięcy mieszkańców. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  William Henry Gates III (ur. 28 października 1955) – amerykański przedsiębiorca, filantrop oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft. Podczas swojej kariery w Microsofcie obejmował stanowiska dyrektora generalnego oraz głównego architekta oprogramowania i pozostaje największym indywidualnym udziałowcem przedsiębiorstwa z ponad 9 procentami akcji zwykłych..
  Tranzystor – trójelektrodowy (rzadko czteroelektrodowy) półprzewodnikowy element elektroniczny, posiadający zdolność wzmacniania sygnału elektrycznego. Nazwa urządzenia wywodzi się od słów transkonduktancja (transconductance) z "półprzewodnikowym" przyrostkiem -stor jak w warystor (varistor).
  Florian Witold Znaniecki (ur. 15 stycznia 1882 w Świątnikach, zm. 23 marca 1958 w Urbana-Champaign w stanie Illinois) – polski filozof i socjolog. Twórca polskiej socjologii akademickiej. Jego prace są znane w świecie, szczególnie w USA, gdzie mieszkał i pracował przez wiele lat.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Lotus Software (do 1995 jako Lotus Development Corporation) – marka IBM, do 1995 odrębne przedsiębiorstwo informatyczne z siedzibą w Cambridge, założone w 1981 roku przez Mitcha Kapora.
  Uniwersytet Illinois w Chicago (UIC) – amerykański stanowy uniwersytet badawczy. Należy do stanowego systemu University of Illinois i jest największym uniwersytetem w Chicago pod względem liczby studentów: uczęszcza tu ich 25 tys.
  Oracle Corporation NASDAQ: ORCL – amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem oprogramowania do szeroko rozumianej obsługi przedsiębiorstw, a w szczególności systemów zarządzania bazą danych (zobacz: baza danych Oracle). Oracle jest trzecim pod względem przychodów sprzedawcą oprogramowania na świecie po firmach Microsoft i IBM.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.049 sek.