University of Warwick

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

University of Warwick (Uniwersytet Warwick) – brytyjski uniwersytet publiczny mieszczący się w Coventry. Jest usytuowany 13 kilometrów na północ od miasta Warwick.

Oliver Hart (ur. 1948 w Londynie) – brytyjski ekonomista związany z Uniwersytetem Harvarda, laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii z 2016 roku.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

Rankingi 2019[ | edytuj kod]

Rankingi dla Warwick Univeristy:

Rankingi dla Warwick Business School, wydziału biznesowego Uniwersytetu:

Absolwenci[ | edytuj kod]

 • Oliver Hart, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii z 2016 roku
 • Stephen Merchant, aktor, scenarzysta, reżyser i komik
 • Linda Jackson, prezes Citroën
 • Andy Palmer(ang.), prezes Aston Martin
 • Ralf Speth(ang.), prezes Jaguar Land Rover
 • Guðni Th. Jóhannesson, prezydent Islandii
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Warwick. About. People. University of Warwick. [dostęp 6 kwietnia 2012].
  2. University league tables 2020, the Guardian [dostęp 2019-09-19] (ang.).
  3. QS World University Rankings 2019, Top Universities, 1 lutego 2017 [dostęp 2019-09-19] (ang.).
  4. Top UK University League Tables and Rankings 2019, www.thecompleteuniversityguide.co.uk [dostęp 2019-09-19] (ang.).
  5. Business school rankings from the Financial Times - FT.com, rankings.ft.com [dostęp 2019-09-19].
  6. Business school rankings from the Financial Times - FT.com, rankings.ft.com [dostęp 2019-09-19].
  7. Business school rankings from the Financial Times - FT.com, rankings.ft.com [dostęp 2019-09-19].
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Russell Group - sieć brytyjskich uczelni wyższych, w skład której wchodzą 24 uniwersytety, których działalność skupiona jest na badaniach naukowych. Została ona założona w 1994 roku. Często nazywana jest brytyjskim odpowiednikiem amerykańskiej Ligi Bluszczowej.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Guðni Thorlacius Jóhannesson (ur. 26 czerwca 1968 w Reykjavíku) – islandzki polityk, historyk i nauczyciel akademicki, wykładowca Uniwersytetu Islandzkiego. W wyborach w 2016 wybrany na urząd prezydenta Islandii.
  Coventry – miasto w środkowej Anglii, w hrabstwie West Midlands, w dystrykcie (unitary authority) Coventry, położone na wschód od Birmingham. W 2011 roku miasto liczyło 316 247 mieszkańców.
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.

  Reklama