• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • University of Toronto  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Chinatown – jedna z dzielnic kanadyjskiego miasta Toronto, zamieszkana głównie przez imigrantów z Chin. Jest jedną z wielu chińskich dzielnic w Ameryce Północnej.Adrienne Clarkson z domu Poy (ur. 10 lutego 1939 w Hongkongu) – kanadyjska dziennikarka i działaczka państwowa pochodzenia chińskiego. W latach 1999-2005 gubernator generalna Kanady.
  Kampus uniwersytecki[ | edytuj kod]
  Hart House

  Główny kampus uniwersytetu zajmuje spory obszar samego centrum miasta, udostępniony jest do zwiedzania, dostępni są przewodnicy turystyczni. Sąsiaduje z Yorkville i Annex, budynkiem parlamentu Onatrio, Royal Ontario Museum, Bata Shoe Museum i Chinatown.

  Wiele budynków kampusu nawiązuje do stylu uczelni w Cambridge i Oksfordzie. Między Royal Ontario Museum a Royal Conservatory of Music znajduje się piesze przejście w małym parku, zwane Philosophers Walk (przejście filozofów), które prowadzi do interesujących architektonicznie budynków Trinity College i Wycliffe College.

  Vaira Vīķe-Freiberga (ur. 1 grudnia 1937 w Rydze) – łotewska polityk i psycholog, w latach 1999–2007 prezydent Łotwy.Gubernator Generalny (ang. Governor General, fr. Gouverneur général) - najstarsza instytucja polityczna w Kanadzie. Gubernator generalny jest namiestnikiem monarchy Kanady, który jest głową Kanady. Dawniej gubernator generalny sprawował realną władzę nad koloniami brytyjskimi w Kanadzie. Współcześnie posiada funkcje głównie tytularne i honorowe, choć z szerokimi uprawnieniami konstytucyjnymi z których może skorzystać w sytuacjach wyjątkowych. Jest wodzem naczelnym (Comander-in-Chief) kanadyjskich sił zbrojnych. Gubernator generalny mianowany jest przez monarchę, współcześnie za radą premiera Kanady, zwykle na okres pięciu lat. Oficjalną rezydencją gubernatora generalnego jest Rideau Hall w Ottawie. Drugą rezydencją, w której spędza zazwyczaj kilka tygodni w roku jest La Citadelle w Québecu.

  W wielkiej sali Hart House w centrum kampusu często odbywają się koncerty, a obok wzniesiono Soldier’s Tower poświęconą poległym na wojnach studentom. Wieżę wybudowano w 1924. Przed nią stoi charakterystyczne małe obserwatorium, a na terenie przyległym nowoczesne rzeźby. Stąd można przedostać się pod wiaduktem do Queen’s Park przy parlamencie. University College i Knox College są jednymi z najbardziej interesujących pod względem architektonicznym i często wykorzystywano je w filmach.

  Jeffrey F. Hamburger (ur. 19 lutego 1957 w Londynie) – amerykański historyk sztuki, mediewista, profesor Uniwersytetu Harvarda.Jonathan Goforth (chiń.: 顧約拿單; pinyin: Gùyuē Nádān; ur. 10 lutego, 1859, zm. 8 października 1936) był kanadyjskim prezbiteriańskim misjonarzem w Chinach.

  Główne wejście na teren uniwersytecki znajduje się od strony College St. – przez King’s College Rd – jednak kampus ma charakter otwarty. Parę lat temu zmodyfikowano jedną z ulic przecinających tereny kampusu, St. George St., którą zwężono, by nie stanowiła arterii przelotowej, i postawiono betonowe klomby roślinne. Przy niej stoi biblioteka uniwersytecka, gdzie studenci mogą korzystać z internetu.

  Ontario – prowincja Kanady. Ontario jest najludniejszą i najprężniejszą ekonomicznie częścią Kanady. W granicach Ontario znajduje się stolica Kanady Ottawa, największe miasto Kanady Toronto, a także największa aglomeracja tzw. Golden Horseshoe. W 1855 stacjonujący tam żołnierze angielskiej armii wymyślili hokej na lodzie.Daniel Libeskind (ur. 12 maja 1946 w Łodzi) – amerykański architekt polskiego pochodzenia, przedstawiciel modernizmu, postmodernizmu, neomodernizmu, teoretyk architektury, scenograf.

  Przypisy[ | edytuj kod]  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Dendrologia (gr. déndron – drzewo, lógos – słowo, nauka), drzewoznawstwo – dział botaniki zajmujący się drzewami i krzewami, w tym m.in. ich morfologią, anatomią, geografią, genetyką. Zajmuje się też introdukcją – wprowadzeniem do uprawy obcych gatunków roślin oraz ich aklimatyzacją.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Sir Frederick Grant Banting KBE, MC(ur. 14 listopada 1891 w Alliston, Ontario, zm. 21 lutego 1941) – kanadyjski fizjolog, odkrywca insuliny. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny.
  John Kenneth Galbraith (ur. 15 października 1908 w Iona Station w kandyjskiej prowincji Ontario, zm. 29 kwietnia 2006 w Cambridge w Massachusetts) – amerykańsko-kanadyjski ekonomista, zwolennik keynesizmu i interwencjonizmu w gospodarce. Był profesorem Uniwersytetu Harvarda, doradcą ekonomicznym 4 prezydentów USA Franklina Roosevelta, Johna Kennedy’ego, Lyndona Johnsona oraz Billa Clintona.
  Roberta Lynn Bondar (ur. 4 grudnia 1945 w Sault Ste. Marie) – kanadyjska astronautka, neurolog, naukowiec, fotografka. Pierwsza kanadyjska astronautka w kosmosie. Uhonorowana licznymi odznaczeniami, między innymi Orderem Kanady, Orderem Ontario, NASA Space Flight Medal, członek Kanadyjskiego Towarzystwa Królewskiego.
  Rohinton Mistry ur. 3 lipca 1952 roku w Bombaju (obecnie Mumbaj) - powieściopisarz kanadyjski pochodzenia hinduskiego . Wyznawca zoroastryzmu perskiego.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.908 sek.