• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ulica Tanowska w Policach

  Przeczytaj także...
  Tanowo (niem. Falkenwalde) – wieś w Polsce w województwie zachodniopomorskim, w powiecie polickim, w gminie Police. Jest położona na Równinie Polickiej w Puszczy Wkrzańskiej przy rozwidleniu dróg wojewódzkich nr 114 do Polic (8 km) i dalej przez Trzebież do Nowego Warpna oraz nr 115 do Dobieszczyna (13 km) i Szczecina.Przejazd kolejowo-drogowy (również przejazd kolejowy) – skrzyżowanie w jednym poziomie linii kolejowej lub bocznicy z drogą.
  Szczecin Główny (do 1945 niem. Stettin Hauptbahnhof) – najważniejszy ze szczecińskich dworców, usytuowany przy ul. K. Kolumba na Nowym Mieście na lewym brzegu Odry. Jedna z najstarszych stacji kolejowych na terenie Polski.
  .mw-parser-output .street-course__cell{background-size:20px;background-repeat:repeat-y}.mw-parser-output .street-course__cell--street{background-image:url("https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/83/Ikona_ulica.svg")}.mw-parser-output .street-course__cell--pedestrain{background-image:url("https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/Deptak.svg")}.mw-parser-output .street-course__cell--grass{background:#73d216}

  Ulica Tanowska (do 1945 niem. Falkenwalderstaße) - jedna z głównych ulic miasta Police o długości około 2 km. Jest to odcinek drogi wojewódzkiej nr 114.

  Stare Miasto - historyczna dzielnica miasta Police na Pomorzu Zachodnim. Główną częścią Starego Miasta jest Rynek z Placem Chrobrego. Średniowieczny układ ulic został częściowo zakłócony przez niepełną odbudowę po zniszczeniach w czasie II wojny światowej i nowe powojenne elementy zabudowy niebędące wiernymi kopiami stanu sprzed wojny.Droga wojewódzka nr 114 – droga wojewódzka o długości 42 km biegnąca w północnej części woj. zachodniopomorskiego w powiecie polickim. Łączy Nowe Warpno z DW115 w Tanowie.

  Opis[ | edytuj kod]

  Prowadzi z zachodniej części Starego Miasta w kierunku zachodnim, do Trzeszczyna i Tanowa. Kursują tu autobusy linii 102, 103, 109, 111, 524 i 526 - patrz: Komunikacja miejska w Policach. Przy ul. Tanowskiej znajdują się m.in. Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, cmentarz komunalny i wiele zakładów usługowych (sklepy, stacje paliw i in.).

  Komunikacja miejska w Policach - jest obsługiwana przez Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (SPPK) w siedzibą w Policach przy ulicy Fabrycznej 21.Trzeszczyn (do 1945 niem. Trestin) - wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie polickim, w gminie Police przy granicy miasta Police. Miejscowość jest usytuowana na Równinie Polickiej na skraju Puszczy Wkrzańskiej. Przez wieś przebiega droga wojewódzka nr 114.

  Po ulicy prowadzi szlak rowerowy Szlak „Puszcza Wkrzańska”, a na odcinku bliższym starówce - również pieszy Szlak Policki PTTK.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Police
 • Warto wiedzieć że... beta

  Police (do 1945 niem. Pölitz) – miasto w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, siedziba powiatu polickiego i gminy miejsko-wiejskiej Police, miasto satelickie Szczecina, położone nad Łarpią i Odrą-Domiążą na Równinie Wkrzańskiej. Port morski na lewym brzegu ujściowego odcinka Odry. Police otacza Puszcza Wkrzańska.
  Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK) – stowarzyszenie powstałe z połączenia w 1950 roku Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego i Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, grupujące turystów i krajoznawców. Towarzystwo stawia sobie za zadanie upowszechnianie na terenie Polski turystyki kwalifikowanej i krajoznawstwa.
  Trzebież Szczeciński - to stacja kolejowa położona we wsi Trzebież (powiat policki, województwo zachodniopomorskie).
  Szlak Policki - żółty pieszy szlak turystyczny w gminie Police na terenie miasta Police, wsi Trzeszczyn, Stare Leśno i Bartoszewo oraz Puszczy Wkrzańskiej.
  Szlak „Puszcza Wkrzańska” – rowerowy szlak turystyczny w Szczecinie i powiecie polickim wytyczony w Puszczy Wkrzańskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.895 sek.