US Airways

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Boeing 767 linii US Airways

US Airways, jedna z największych amerykańskich linii lotniczych, należąca do grupy American Airlines.

Linia lotnicza – przedsiębiorstwo lotnicze świadczące regularne i nieregularne usługi transportu lotniczego, obejmujące przewóz pasażerów lub ładunków oraz posiada odpowiednie świadectwo urzędu lotnictwa cywilnego wydane przez państwo, w którym zostało założone.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

W dniu 31 marca 2014 US Airways odeszły z sojuszu Star Alliance i przeszły do Oneworld.

W dniu 17 października 2015 r. linia zaprzestała działalności i została wcielona do American Airlines.

Flota[ | edytuj kod]

Przypisy[ | edytuj kod]

Oneworld – sojusz dwunastu linii lotniczych powstały w 1998. Pod względem wielkości jest trzeci na świecie, po Star Alliance i SkyTeam.American Airlines – amerykańskie linie lotnicze, jedna z czterech nadal istniejących wielkich amerykańskich linii, założonych przed deregulacją branży w 1978 roku. Główna siedziba firmy mieści się w Fort Worth w Teksasie. Firma powstała w 1930.
Warto wiedzieć że... beta

Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

Reklama