• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • UNIQA extraliga siatkarzy - 2017/2018  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  VK Jihostroj Czeskie Budziejowice – czeski męski klub siatkarski (jednosekcyjny) z siedzibą w Czeskich Budziejowicach, utworzony w roku 1994 na bazie sekcji piłki siatkowej TJ Škoda Czeskie Budziejowice. Do założenia klubu doszło po zainwestowaniu w siatkówkę spółki akcyjnej Jihostroj a.s. z Velešína - producenta hydrauliki siłowej dla pojazdów i lotnictwa - która do tej pory jest głównym i tytularnym sponsorem. Jihostroj regularnie występuje w europejskich pucharach, w tym w Lidze Mistrzów. Volejbal Brno – czeski klub siatkarski z Brna. Obecnie występuje w najwyższej klasie rozgrywek klubowych w Czechach.

  UNIQA extraliga siatkarzy 2017/2018 – 26. sezon walki o mistrzostwo Czech organizowany przez Czeski Związek Piłki Siatkowej. Zainaugurowany został 30 września 2017 i trwał do 26 kwietnia 2018 roku.

  W sezonie 2017/2018 w Lidze Mistrzów Czechy reprezentowały VK Jihostroj České Budějovice, w Pucharze CEVKladno volejbal.cz i VK Dukla Liberec, a w Pucharze ChallengeVK ČEZ Karlovarsko i Volejbal Brno.

  Mistrzem Czech po raz pierwszy w historii została drużyna VK ČEZ Karlovarsko.

  Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (oficjalny skrót CEV, od fra. Confédération Européenne de Volleyball) – międzynarodowa organizacja sportowa z siedzibą w Luksemburgu, założona 21 października 1963, zrzeszająca wszystkie 55 europejskie krajowe związki piłki siatkowej, zajmująca się koordynowaniem rozwoju piłki siatkowej w Europie. Stanowisko jej prezydenta piastuje Luksemburczyk André Meyer.VK Karlovarsko – czeski klub siatkarski z siedzibą w Karlowych Warach. Założony został w 2014 roku i w tym samym roku zadebiutował w Extralidze. Brązowy medalista Extraligi i finalista Pucharu Czech.

  System rozgrywek[ | edytuj kod]

 • Faza zasadnicza: uczestniczyło w niej 12 drużyn, które rozegrały ze sobą po dwa spotkania systemem kołowym. Sześć najlepszych zespołów awansowało bezpośrednio do fazy play-off, a cztery kolejne powalczyło pomiędzy sobą o pozostałe dwa miejsca w fazie play-off.
 • Faza play-off: składała się z meczów kwalifikacyjnych (do dwóch zwycięstw), ćwierćfinałów (do trzech zwycięstw), półfinałów (do trzech zwycięstw), meczów o 3. miejsce (do trzech zwycięstw) oraz finału (do czterech zwycięstw), który wyłoniły mistrza Czech.
 • Volejbalový klub Kladno - czeski klub siatkarski z miasta Kladno. Założony został w 1953 roku. Obecnie występuje w najwyższej klasie rozgrywek klubowych w Czechach.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Reklama

  Czas generowania strony: 2.99 sek.