• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • UFO  Podstrony: [1] [2] [3] [4] 5
  Przeczytaj także...
  Zimna wojna – trwający w latach 1947-1991 stan napięcia oraz rywalizacji ideologicznej, politycznej i militarnej pomiędzy ZSRR i państwami satelitarnymi ZSRR skupionymi od 1955 w Układzie Warszawskim a także państwami pozaeuropejskimi pod hegemonią ZSRR (określanych jako blok komunistyczny, lub wschodni), a państwami niekomunistycznymi skupionymi od 1949 w NATO i paralelnych blokach obronnych (SEATO, CENTO) - pod politycznym przywództwem Stanów Zjednoczonych (określanych jako blok zachodni). Zimnej wojnie towarzyszył wyścig zbrojeń obu bloków militarnych wywołany polityką ZSRR dążącego do rozszerzania zasięgu jego światowej ekspansji terytorialnej i narzucania siłą ustroju komunistycznego i kontrakcją USA i jego sojuszników w tej sprawie.Pentagon (z ang. Pięciokąt) – siedziba Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, stąd też "Pentagonem" jest często określany sam Departament Obrony.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH
  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Zobacz też[ | edytuj kod]
 • kontrwywiad
 • mit
 • zjawiska świetlne podczas trzęsienia ziemi
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Amateur photographs of alleged UFOs.
  2. Mateusz Kudła, Polskie Archiwum X. onet.pl. [dostęp 2012-10-28].
  3. Fundacja Nautilus na tropie UFO w Polsce. zeŚwiata.pl. [dostęp 2012-11-17].
  4. Zapis wideo konferencji z 9 maja 2001r.. youtube.com. [dostęp 2012-12-13].
  5. Johannes von Buttlar: Szczelina czasu. Spotkanie z niepojętym. Wydawnictwo Uraeus, s. 81–83. ISBN 83-85732-06-3.
  6. Adam Synowiec, Rząd Wielkiej Brytanii odtajnił nowe dane o UFO, Polska Times, 18 sierpnia 2009.
  7. Esther Mucientes, 'Expedientes OVNI': Defensa saca a la luz los avistamientos de "fenómenos extraños", El Mundo, 22 października 2016.
  8. Francja otwiera archiwa dotyczące UFO, CORDIS, 3 kwietnia 2007.
  9. Luna Finnsson, Danish UFO files now open to public, IceNews.is, 6 lutego 2009.
  10. Matthew Hayes, UFOs in Canada, The Canadian Encyclopedia, 20 października 2020.
  11. Chilean navy declassifies inexplicable UFO footage after 2yr investigation (VIDEO), Russia Today, 6 lutego 2017.
  12. New Zealand releases UFO government files, BBC.com, 22 grudnia 2010.
  13. Amerykańscy senatorowie dostają tajne raporty na temat UFO. Onet Wiadomości, 2019-06-20. [dostęp 2019-06-20].
  14. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-04-28/pentagon-opublikowal-nagrania-na-ktorych-zarejestrowano-ufo/
  15. https://tvn24.pl/swiat/ufo-na-filmach-opublikowanych-przez-pentagon-4568426
  16. https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Nagrania-z-UFO-sa-autentyczne.-Pentagon-oficjalnie-potwierdza?gclid=EAIaIQobChMImIrIwYS26wIVQ_iyCh3VFwYpEAAYASAAEgLpffD_BwE
  17. https://www.wprost.pl/swiat/10320634/pentagon-publikuje-trzy-nagrania-wideo-z-ufo-oficjalnie-potwierdza-ich-autentycznosc.html
  Rods – artefakty w nagraniach wideo i zdjęciach, manifestujące się jasne podłużne spiralne twory. Eksperymenty przy użyciu kamer o różnej szybkości nagrywania pokazały, że są one złudzeniem wywołanym przez owady lub ptaki, gdy czas ekspozycji fotografii jest stosunkowo długi. Kryptozoolodzy uważają je za nieznane nauce zwierzęta. Ufolodzy doszukują się w nich manifestacji urządzeń technicznych.Fundacja Nautilus – fundacja zajmująca się pseudonaukowymi zjawiskami takimi jak: UFO, kręgi zbożowe, reinkarnacja, Orbs i innymi.


  Podstrony: [1] [2] [3] [4] 5  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Edward Walter Maunder (ur. 12 kwietnia 1851, zm. 21 marca 1928) – astronom angielski, zajmował się badaniami plam słonecznych i słonecznego pola magnetycznego. Biblista.
  Sterowiec – aerostat (statek powietrzny lżejszy od powietrza), od balonu różniący się posiadaniem steru i napędu, dzięki którym może się samodzielnie poruszać, niezależnie od otaczającego go powietrza.
  Telepatia – ogólnie pojęta możliwość komunikacji pomiędzy formami życia bez użycia żadnych znanych człowiekowi zmysłów. Nazwa pochodzi od greckich słów tele (daleki) i patheia (uczucie). Podobnie jak w przypadku innych zjawisk parapsychologicznych istnieją liczne relacje świadków twierdzących, że zetknęli się z tym zjawiskiem lub potrafią je wywoływać, ale mimo wielu studiów, zjawisko nigdy nie przeszło pozytywnie testów naukowych w warunkach uniemożliwiających dokonywanie oszustw. Istnieje wiele proponowanych teorii na temat mechanizmu działania tego zjawiska, jednak żadna nie została jak na razie jednoznacznie potwierdzona.
  New Age (wymowa: [njuː eɪdʒ]), Nowa Era, Nowy Wiek) – złożony i wielowymiarowy alternatywny ruch kulturowy, zapoczątkowany w latach sześćdziesiątych XX wieku, wyrosły z przekonania, że ludzkość, pogrążona w głębokim kryzysie, znajduje się w punkcie zwrotnym między dwiema epokami (erami).
  Jacques Vallée (ur. 24 września 1939) – pochodzący z Francji inwestor, informatyk, ufolog i były astronom. Obecnie mieszka w San Francisco w USA.
  NASA (National Aeronautics and Space Administration) (pl. Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) – agencja rządu Stanów Zjednoczonych odpowiedzialna za narodowy program lotów kosmicznych, ustanowiona 29 lipca 1958 r. na mocy National Aeronautics and Space Act, zastępując poprzednika – National Advisory Committee for Aeronautics. Jest wydziałem Departamentu Obrony USA i jest mu bezpośrednio podległa.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.