Tunbridge Wells (borough)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zamek Scotney
Groombridge Place
Sissinghurst Castle Gardens

Borough of Tunbridge Wells - dystrykt w Anglii, w południowej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Royal Tunbridge Wells.

Colliers Green – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 17 km na południe od miasta Maidstone i 62 km na południowy wschód od centrum Londynu.Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.

Dystrykt ma powierzchnię 331.3 km, od północy graniczy z dystryktami Tonbridge and Malling i Maidstone, od zachodu z dystryktem Sevenoaks, od wschodu z dystryktem Ashford w hrabstwie Kent, zaś od południa z dystryktami Wealden i Rotherw hrabstwie East Sussex. Zamieszkuje go 115 049 osób.

Na terenie dystryktu znajduje się jeden z kampusów Canterbury Christ Church University, a także pochodzący z XIV wieku zamek Scotney.

Swattenden – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 22 km na południe od miasta Maidstone i 66 km na południowy wschód od centrum Londynu.Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.

Podział administracyjny[ | edytuj kod]

Dystrykt obejmuje miasta Paddock Wood, Southborough, Royal Tunbridge Wells oraz 14 civil parish:

Dystrykt dzieli się na 16 okręgów wyborczych:

Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.Borough of Maidstone - dystrykt w Anglii, w środkowej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Maidstone.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Benenden – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 23 km na południe od miasta Maidstone i 70 km na południowy wschód od centrum Londynu.
Brenchley – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 17 km na południowy zachód od miasta Maidstone i 54 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 2715 mieszkańców.
Bidborough – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 24 km na południowy zachód od miasta Maidstone i 46 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 958 mieszkańców.
Hawkhurst – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 25 km na południe od miasta Maidstone i 68 km na południowy wschód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 4400 mieszkańców.
High Brooms – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 23 km na południowy zachód od miasta Maidstone i 49 km na południowy wschód od centrum Londynu.
Lamberhurst – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 22 km na południowy zachód od miasta Maidstone i 58 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1491 mieszkańców.
Frittenden – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Tunbridge Wells. Leży 16 km na południe od miasta Maidstone i 65 km na południowy wschód od centrum Londynu.

Reklama