• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tufts University

  Przeczytaj także...
  Uniwersytet (łac. universitas magistrorum et scholarium „ogół nauczycieli i uczniów”) – najstarszy rodzaj uczelni o charakterze nietechnicznym, której celem jest przygotowanie kadr pracowników naukowych oraz kształcenie wykwalifikowanych pracowników. NCAA Division III - najniższy z trzech szczebli rozgrywek w głównym amerykańskim systemie międzyuczelnianych zawodów sportowych, NCAA. W przeciwieństwie do sytuujących się wyżej NCAA Division I i NCAA Division II, w Dywizji III uprawianie sportu przez studentów ma charakter wyłącznie hobbystyczny i jest łączone z zupełnie normalnym tokiem studiów. Uczelnie te nie oferują stypendiów sportowych, nie przyjmują także żadnych studentów wyłącznie ze względu na ich osiągnięcia sportowe. Występy ich drużyn nie są dla uczelni źródłem poważnego dochodu (gdy tymczasem uczelnie z Dywizji I czerpią bardzo znaczące zyski z praw do transmisji telewizyjnych zawodów, sprzedaży biletów itp).
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Tufts Universityamerykańska uczelnia wyższa z siedzibą w Medford w stanie Massachusetts.

  Uczelnia powstała w 1852 roku i do 1954 działała jako Tufts College. Nazwana została na cześć pochodzącego z Medford biznesmena Charlesa Tuftsa, który przekazał tereny o powierzchni 20 akrów i 20 tysięcy dolarów na utworzenie uniwersytetu. Barwy uczelni, przyjęte w 1876 roku, to kolor niebieski i brązowy.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Placówka składa się z 10 wydziałów. Jesienią 2015 liczba studentów wynosiła 10 659. W 2017 w rankingu uniwersytetów w USA uczelnia uplasowała się na 27. pozycji. Drużyny sportowe Tufts University noszą nazwę Tufts Jamobos i występują w NCAA Division III.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Tufts History (ang.). tufts.edu. [dostęp 5 marca 2017].
  2. Historical Timeline - Tufts University (ang.). tufts.edu. [dostęp 5 marca 2017].
  3. Bylaws of the Trustees of Tufts College, Article VI, sec. 6.1 (ang.). tufts.edu. [dostęp 5 marca 2017].
  4. UW Fall 2016 Enrollment Declines (ang.). tufts.edu. [dostęp 5 marca 2017].
  5. Tufts University (ang.). usnews.com. [dostęp 5 marca 2017].
  6. Tufts University (ang.). ncaa.com. [dostęp 5 marca 2017].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona oficjalna
 • Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Warto wiedzieć że... beta

  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.684 sek.