• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Trent Reznor  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  The Social Network – amerykański film obyczajowy z 2010 roku o powstaniu serwisu społecznościowego Facebook w reżyserii Davida Finchera. Film powstał na podstawie książki Bena Mezricha Miliarderzy z przypadku (ang. The Accidental Billionaires). Światowa premiera miała miejsce 24 września 2010, premiera w Polsce odbyła się 15 października 2010.Woodstock – nazwa festiwalu muzycznego, który odbył się w dniach 15, 16, 17 i 18 sierpnia 1969 na farmie M. Yasgura w Bethel koło Nowego Jorku. Jego hasłem było: Peace, Love and Happiness (pokój, miłość i szczęście), mimo tego, że festiwal nie był reklamowany w środkach masowego przekazu, przyciągnął ponad 500 tys. ludzi. Ten zaplanowany na trzy dni festiwal stał się pierwszym z wielkich zlotów młodzieżowych w latach 70.

  Michael Trent Reznor (ur. 17 maja 1965 w Mercer w stanie Pensylwania) – amerykański multiinstrumentalista, założyciel, lider, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, klawiszowiec oraz wokalista Nine Inch Nails.

  W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 25. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów metalowych wszech czasów według Hit Parader. Z kolei w 2009 roku został sklasyfikowany na 23. miejscu listy 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów według Roadrunner Records.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Trent Reznor urodził się w małym miasteczku Mercer. Z powodu rozwodu rodziców wychowywany był przez dziadków. W wieku 5 lat zaczął naukę gry na fortepianie. Gdy miał 12 lat, po raz pierwszy usłyszał zespół Kiss i od razu wiedział, kim chce zostać w przyszłości. Jako nastolatek grał w orkiestrze oraz różnych miejscowych zespołach. Nauczył się przez ten czas grać na gitarze, trąbce i saksofonie.

  Huragan Katrina – jeden z trzydziestu najbardziej morderczych huraganów, jakie kiedykolwiek nawiedziły Stany Zjednoczone. Wśród zarejestrowanych atlantyckich cyklonów był to szósty pod względem siły wiatru. Huragan uformował się 23 sierpnia 2005 roku na Bahamach. Wkrótce potem przeszedł przez południową Florydę, powodując pierwsze ofiary śmiertelne, jeszcze jako huragan trzeciej kategorii w Skali Saffira Simpsona. Po przejściu nad Zatoką Meksykańską siła wiatru wzrosła do ponad 250 km/h. Katrina stała się wtedy huraganem piątej kategorii. Największe zniszczenia cyklon ten spowodował w Nowym Orleanie, w stanie Luizjana. System przeciwpowodziowy w mieście okazał się nieszczelny w ponad pięćdziesięciu miejscach – prawie każdy wał przeciwpowodziowy w mieście został ostatecznie zniszczony przez burzę. Zalane zostało 80% miasta. W wyniku huraganu zginęło 1836 osób, a 705 zostało uznane za zaginione. Ten bilans uczynił Katrinę najbardziej morderczym huraganem od czasu Huraganu Okeechobee, który nawiedził miasto w 1928 roku. Zniszczenia w samym Nowym Orleanie wyniosły ponad 81 miliardów dolarów. Tym samym był to jeden z cyklonów, które przyniosły w Stanach Zjednoczonych największe straty materialne.Hit Parader (w początkach istnienia Hit Parade) - amerykańskie czasopismo muzyczne wydawane przez spółkę Magna Publishing Group; obszary, na których szczególnie skupia się miesięcznik oscylują wokół hard rocka i heavy metalu.

  Po ukończeniu szkoły średniej przeniósł się do Cleveland na studia muzyczne oraz informatyczne, jednak po pierwszym roku zrezygnował. Przez ten czas podejmował przeróżne prace, od mycia toalet miejskich do roli sprzedawcy w sklepach muzycznych. W końcu zdobył posadę sprzątacza w studiu nagraniowym Right Track. Dzięki temu w nocy, gdy nikt nie korzystał ze studia, mógł nagrywać własną muzykę i właśnie tam powstał jego pierwszy album Pretty Hate Machine. W tym czasie duży wpływ na Reznora wywarł album Ministry The Land of Rape and Honey. Wysłał swoje demo do paru wytwórni. Ku swojemu zdziwieniu dostał wiele ofert, wybrał TVT.

  Sound City – film dokumentalny, którego reżyserem jest Dave Grohl. Film opowiada o znanym, nieistniejącym już, studiu muzycznym, o nazwie Sound City Studios, które mieściło się w Los Angeles.Marilyn Manson – amerykański zespół rockowy założony przez Briana Warnera i Scotta Putesky’ego w Fort Lauderdale, w stanie Floryda. Propagator nonkonformizmu i ikonoklazmu, słynny z kontrowersyjnego wyglądu i tekstów. Trudno sklasyfikować grupę, gdyż każdy dotychczasowy album, miał mieć różne i indywidualne brzmienie. Zespół i jego lider starali się wymyślić unikatowy i wyrafinowany wizerunek dla każdej kolejnej ery. Grupa muzyczna została utworzona w 1989 jako „Marilyn Manson & the Spooky Kids”. Wyjątkowe wystąpienia spowodowały utworzenie się lokalnego kultu, który później rozrósł się na skalę światową. Program zespołu prawie zawsze zmienia się pomiędzy wydaniami kolejnych albumów.

  Kontrakt z tą wytwórnią zerwał dosyć szybko, gdyż w 1992 Interscope Records "wykupiło" Reznora, a ten założył własne Nothing Studio. W tym samym roku wydał EP-kę Broken. Zamieścił na niej 6 utworów i do wszystkich, oprócz Last nagrał teledyski. W utworze "Gave Up" gościnnie zaśpiewał w chórkach oraz zagrał na gitarze Brian Warner. Reznor na płytce zamieścił również 2 dodatkowe utwory na ścieżkach nr 98 i 99. Pierwszy to "Physical" – utwór Adama Anta, a drugi to "Suck'" nagrany wraz z Pigface. Piosenka "Wish" zdobyła nagrodę Grammy w kategorii hard rock/heavy metal. Teledysk do "Happiness in Slavery" również dostał nagrodę Grammy. Trent Reznor napisał scenariusz do filmu Broken w którym mężczyzna torturuje drugiego człowieka i zmusza go do oglądania wszystkich klipów do utworów z EP-ki o tym samym tytule. Film nigdy nie wyszedł do dystrybucji.

  Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.Ukulele − odmiana gitary o niewielkich rozmiarach i czterech strunach. Gra się palcami lub z użyciem kostki (piórka), zwykle używana jako instrument akompaniujący.

  W 1994 ukazał się drugi album Nine Inch Nails The Downward Spiral. Płytę tę uznano za przełomową w historii muzyki. Porównuje się ją z The Wall Pink Floyd. Reznor nagrał ją w domu niegdyś należącym do Romana Polańskiego, gdzie grupa słynnego mordercy Charlesa Mansona brutalnie zamordowała żonę reżysera Sharon Tate, która była w ciąży, oraz paru jej przyjaciół. W pokoju, gdzie krwią ofiar napisano na ścianach wielokrotnie słowo 'pig', Reznor nakręcił teledysk do utworu "March of the Pigs". Równie kontrowersyjna była piosenka "Closer" oraz teledysk do niej. MTV które wcześniej promowało tylko niektóre klipy Nine Inch Nails, emitowało go dosyć często. Również w 1994 zespół gościł na festiwalu Woodstock i dał legendarny koncert 'w błocie'.

  Ministry – amerykański zespół muzyczny wykonujący industrial metal z wpływami szeroko pojętej muzyki rockowej. Został założony w 1981 roku w Chicago.How to Destroy Angels (znany również jako How to destroy angels_) – projekt muzyczny tworzony przez Trenta Reznora (Nine Inch Nails), jego żonę Mariqueen Maandig i Atticusa Rossa. Za jego oprawę wizualną odpowiada Rob Sheridan. Nazwa grupy jest nawiązaniem do płyty Coil z 1984, How to Destroy Angels.

  W tym czasie Trent Reznor przeprowadził się do Nowego Orleanu i zamieszkał w przerobionym domu pogrzebowym oraz stworzył ścieżki dźwiękowe do takich filmów, jak: Urodzeni mordercy, Kruk i Zagubiona autostrada. Nagrywał również ścieżkę dźwiękową do gry "Quake" oraz zajął się produkcją albumu Marilyna Mansona Antichrist Superstar.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  W 1999 Reznor wydał dwupłytowy album The Fragile. Do nagrania muzyki używał, oprócz standardowych, instrumenty smyczkowe i strunowe takie jak skrzypce, kontrabas, wiolonczela, ukulele. Zespół wybrał się w trasę, za którą dostał nagrodę Rolling Stone – Best tour of the year 2000. W 2002 wyszły płyta CD oraz DVD And All That Could Have Been z zapisem 16 piosenek z trasy.

  Skrzypce – muzyczny instrument strunowy z grupy smyczkowych. Obecnie skrzypce są najmniejszym instrumentem z tej grupy, zarazem charakteryzują się najwyższym strojem.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Niedawno Trent przeprowadził się ponownie do Los Angeles gdzie nagrał album With Teeth, który wydał w 2005. Na płycie gościnnie wystąpił Dave Grohl w roli perkusisty. Promujący tę płytę singel "The Hand That Feeds" został nominowany w tym roku do nagrody Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance. Drugi teledysk powstał dla piosenki "Only". Najnowszą piosenką Trenta Reznora jest "Non Entity", którą stworzył specjalnie dla ofiar huraganu Katrina i zagrał na żywo na koncercie The ReAct Katrina Benefit wraz ze starszą piosenką "Hurt".

  Roadrunner Records – wytwórnia muzyczna założona w 1980 roku w Holandii. Pierwotnie nazywała się "Roadracer Records" i zajmowała głównie muzyką metalową.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  W 2007 ukazał się album Year Zero. Tego samego roku Trent wydał płytę Y34RZ3R0R3M1X3D.

  Kolejny album The Slip został wydany w 2008 roku i udostępniony w internecie za darmo.

  W 2010 roku Reznor wraz z żoną Mariqueen Maandig oraz Atticusem Rossem założyli nowy zespół How to Destroy Angels. W czerwcu tego samego roku wydali pierwszą EPkę How to Destroy Angels. W listopadzie 2011 Reznor poinformował, że pełny album jest w trakcie miksowania.

  Współpraca z Atticusem Rossem nad muzyką do filmu Davida Finchera The Social Network zaowocowała Oscarem otrzymanym 28 lutego 2011.

  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.Roman Polański (ur. 18 sierpnia 1933 w Paryżu) – francusko-polski, oraz przez kilka lat hollywoodzki reżyser, scenarzysta, aktor oraz producent filmowy, który w 1975 przyjął obywatelstwo francuskie. W czasie swojej kariery kręcił filmy w Polsce, Wielkiej Brytanii, Ameryce i Francji. Wykształcony w łódzkiej szkole filmowej jest jej najbardziej rozpoznawalnym na świecie absolwentem. Jego pierwszy film pełnometrażowy Nóż w wodzie (1962) otrzymał nominację do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, lecz przegrał z 8½ Federico Felliniego. Otrzymał łącznie pięć nominacji do Oscara, a także wiele innych nagród w tym Złotą Palmę w Cannes za film Pianista (2002). W tym samym roku za ten sam film otrzymał również Oscara za najlepszą reżyserię.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  David Fincher (ur. 28 sierpnia 1962 w Denver) – amerykański reżyser i producent filmowy. Jest zdobywcą Złotego Globu, za swoją twórczość był również dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej.
  Charles Milles Manson (ur. 12 listopada 1934 w Cincinnati) – amerykański przestępca, szerzej znany z działań kryminalnych w końcu lat 60.
  Kontrabas – muzyczny instrument strunowy z grupy smyczkowych; jest największym instrumentem tej grupy. Muzyk grający na kontrabasie to kontrabasista.
  Urodzeni mordercy (tytuł oryginalny Natural Born Killers) – amerykański film fabularny z 1994 roku w reżyserii Olivera Stone’a, na podstawie scenariusza Quentina Tarantino. W role główne wcielili się Woody Harrelson i Juliette Lewis. Film wzbudził wiele kontrowersji na całym świecie, jednak jest również określany jako kultowy i niepowtarzalny. Film ten bardzo różni się od innych dzieł Olivera Stone’a (oprócz U-Turn z 1997 roku). Pomimo iż scenariusz należący pierwotnie do Quentina Tarantino został przetworzony, film jest zdecydowanie bardziej podobny (stylistycznie) do jego filmów.
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Sharon Marie Tate (ur. 24 stycznia 1943 w Dallas, w stanie Teksas, zm. 9 sierpnia 1969 w Beverly Hills w Kalifornii) – aktorka amerykańska. Zaczynała w latach 60. XX wieku od małych ról telewizyjnych, po czym zagrała w kilku filmach. Zyskawszy pozytywne głosy krytyki na temat swoich umiejętności komediowych okrzyknięta została jedną z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia w Hollywood i była nominowana do Złotego Globu za rolę w Dolinie lalek (1967). Często pojawiała się także w czasopismach o modzie jako modelka lub dziewczyna z okładki.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.895 sek.