Transformers: Ostatni rycerz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Transformers: Ostatni rycerz (ang. Transformers: The Last Knight) – amerykański film fantastycznonaukowy z 2017 w reżyserii Michaela Baya.

Isabela Yolanda Moner (ur. 10 lipca 2001 w Cleveland) – amerykańska aktorka i piosenkarka, która wystąpiła m.in. w filmie Transformers: Ostatni rycerz. Philip Anthony Hopkins, CBE (ur. 31 grudnia 1937 w Port Talbot) – pochodzący z Wielkiej Brytanii amerykański aktor teatralny i filmowy, kompozytor, malarz.

Film był kręcony w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz w Norwegii.

Zwiastun filmu osiągnął sto milionów odsłon, stał się również trzecim zwiastunem z największą liczbą odsłon w 2016.

Film jednak został negatywnie odebrany przez krytyków, w serwisie Rotten Tomatoes uzyskał wynik 15% ze średnią ocen 3,3/10 na podstawie 194 recenzji.

Obsada[ | edytuj kod]

Źródło: filmweb

Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Michael Benjamin Bay (ur. 17 lutego 1965 r. w Los Angeles w Kalifornii, USA) – amerykański reżyser i producent filmowy, znany głównie jako twórca filmów Transformers, Armageddon, Twierdza, Pearl Harbor, Bad Boys i Bad Boys II. Jest właścicielem wytwórni Propaganda Films oraz współzałożycielem spółki produkcyjnej Platinum Dunes. Wszystkie jego filmy przyniosły łącznie ponad 1,9 mld dolarów dochodu. Bay bywa krytykowany za to, że w jego filmach postaciom brakuje rozwoju charakteru, co sprawia, że jego dzieła są jedynie pożywką dla oka.
 • Mark Wahlberg – Cade Yeager
 • Josh Duhamel – William Lennox
 • Anthony Hopkins – sir Edmund Burton
 • Jerrod Carmichael – Desi
 • Laura Haddock – Vivian Wembley
 • Isabela Moner – Izabella
 • Santiago Cabrera – Santos
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Transformers: Ostatni Rycerz (2017) (pol.). filmweb.pl. [dostęp 2017-03-08].
  2. Transformers: The Last Knight (ang.). boxofficemojo.com, 11.07.2017. [dostęp 11.07.2017].
  3. Anthony D’Alessandro: ‘Transformers: The Last Knight’ Trailer Seizes 100M Views Online (ang.). deadline.com, 2016-12-07. [dostęp 2017-03-08].
  4. Transformers: The Last Knight. [dostęp 2017-08-07].
  5. Transformers: Ostatni Rycerz (2017) (pol.). filmweb.pl. [dostęp 2017-02-27].
  Warto wiedzieć że... beta

  Mark Robert Michael Wahlberg, znany również jako Marky Mark (ur. 5 czerwca, 1971 roku w Dorchester w stanie Massachusetts) – amerykański aktor (raz nominowany do Oscara), producent filmowy, piosenkarz i model.
  Rotten Tomatoes – serwis internetowy prezentujący informacje, recenzje i nowości ze świata filmu. Nazwa serwisu w polskim przekładzie oznacza zgniłe pomidory i pochodzi od tradycji obrzucania przez publiczność zgniłymi pomidorami artystów scenicznych, symbolizując bezpośrednią i nieskrępowaną krytykę.
  Joshua David Duhamel (ur. 14 listopada 1972 w Minot, w stanie Dakota Północna) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy, model.
  Film fantastycznonaukowy (film science fiction, film SF) – to zaliczany do fantastyki gatunek filmowy, który używa motywów niekoniecznie opierających się bezpośrednio na dorobku głównego nurtu nauki, lecz często rozwijający go w kierunkach nieortodoksyjnych. Najczęściej pojawiające się tematy to życie na innych planetach, podróże w czasie, nadnaturalne zdolności ludzkiego ciała i umysłu i wiele innych. Często łączą się z elementami futurystycznymi, takimi jak roboty, cyborgi, statki kosmiczne, podróże międzygwiezdne i wysoko rozwinięta technologia, problemami społecznymi i politycznymi, rozwijana bywa również filozoficzna refleksja nad istotą człowieczeństwa.

  Reklama